حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷

یوردوموز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یوردوموز

Loading the player...

برنامه یوردوموز به مدت 20 دقیقه هر روز راس ساعت 9:30  از شبکه استانی سبلان پخش می شود.
هدف از این برنامه معرفی استان اردبیل و دیگر شهرستان های استان  از لحاظ جاذبه های گردشگری،آثار باستانی و تاریخی، جغرافیایی، مکانهای اقامتی و غیره.. می باشد.
اردبیل یکی از شهرهای ایران و مرکز استان در شمال غربی کشور قرار دارد.
اردبيل از شهرهاي باستاني و تاريخي ايران است. اين شهر در نزديکي مرز جمهوري آذربايجان قرار گرفته‌است و داراي ارتفاع زيادي است و از سردترين شهرهاي ايران محسوب مي‌گردد که جاذبه‌هاي طبيعي زيادي دارد.
این برنامه همچنین به معرفی آب های معدنی که اغلب مزین به زیبایی های بی نظیر طبیعی میباشد عبارتند از سردابه،قطورسویی،دودو،ایلاندو، مشه سویی، شابیل، قینرجه، ویلادره، خاخال سویی و غیره...می پردازد.
همچنینین آبشارها و عوارض طبیعی دیدنی مانند آبشار شورشورنه عنبران، آبشار نره گر در روستای اسبوی خلخال،آبشار سردابه، دریاچه واقع در قله سلطان سبلان، روستای نمهیل و سواحل رود قزل اوزن و غیره... برای مخاطبان برنامه یوردوموز معرفی می شود.
اقلیم طبیعی استان اردبیل در دامنه کوه سبلان چهار اقلیم مدیترانه‌ای گرم، مدیترانه‌ای معتدل، کوهستانی سرد و معتدل را دارا است که موجب می‌شود به لحاظ صنعت توریسم امکانات متنوعی را در طول سال دارا باشد.
معرفی آثار باستانی استان و دیگر شهرهای استان از جمله کهنه قلعه، تالار چینی خانه، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، چشمه ها، بقعه شیخ حیدر و غیره... از آیتم های دیگر این برنامه می باشد

سال تولید: 94/04/22

تهیه کننده و کارگردان: عبدالله عزیزی

نویسنده و گوینده متن: حمدالله جعفری دانش

نور و تصویر: آقازاده، حبیب زاده، شکرزاده، یوسفی، داشتیموری

صدابردار: جباری، زارعی، صحرایی، اتفاقی آذر