جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

یارانه یک میلیون تومانی به معلولان اردبیلی پرداخت می‌شود - خبر

 

 

یارانه یک میلیون تومانی به معلولان اردبیلی پرداخت می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از پرداخت یارانه یک میلیون تومانی به معلولان استان اردبیل خبر داد.

یارانه یک میلیون تومانی به معلولان اردبیلی پرداخت می‌شود

بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: ارائه ماهانه یک میلیون تومان یارانه به این افراد انجام یافته و تمامی افراد زیرپوشش واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده‌اند تا مبتلا به این ویروس نشوند که در این زمینه نیز تمهیدات لازم به عمل آمده است.

او اظهار داشت: در حال حاضر ارائه خدمات به ۳۸ هزار معلول بهره‌مند از خدمات بهزیستی در استان ادامه دارد و در این زمینه به دلیل داشتن توانایی مقابله با کرونا اقدامات پیشگیرانه را مبنای کار قرار داده‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به این که اجرای این طرح را با شعار ساخت جهانی بهتر پس از کرونا مورد توجه قرار داد‌ه‌ایم بیان کرد: در این زمینه اقداماتی، چون مشاوره، آزمایش‌های ژنتیکی و غربالگری در حال انجام است و تمام سعی و تلاش ما برنامه‌ریزی در این زمینه است.

ستاری ادامه داد: غربالگری شنوایی ۱۶ هزار کودک و غربالگری بینایی ۷۵ هزار کودک سال گذشته انجام یافته و ۴۲ مرکز نگهداری سالمندان و معلولان ذهنی و روانی در استان انجام یافته و ارائه خدمات نیز به ۹۷۰ نفر در مراکز شبانه‌روزی ارائه می‌شود.

او تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که افراد زیرپوشش این سازمان با آن مواجه هستند عدم دارا بودن از مسکن مناسب است که به همین منظور تأمین نیاز‌های اولیه در این زمینه و مناسب‌سازی ادارات در اردبیل خوشبختانه بیش از میانگین کشوری در اردبیل است و امیدواریم برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه با روند مناسبی در حال اجرا باشد.