جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

یادواره کشوری شهدای دیماه 57 روستای نیارق در شهرستان نمین برگزار می‌شود - خبر

 

 

یادواره کشوری شهدای دیماه 57 روستای نیارق در شهرستان نمین برگزار می‌شود

با هدف معرفی روستای نیارق به عنوان انقلابی‌ترین روستای کشور، یادواره کشوری شهدای دیماه سال 57 این روستا در شهرستان نمین برگزار می‌شود.

یادواره کشوری شهدای دیماه 57 روستای نیارق در شهرستان نمین برگزار می‌شود
فرهاد عبدالعلی پور،‏ فرماندار نمین در جلسه هم‌اندیشی برگزاری این یادواره در سالن جلسات حوزه هنری استان اردبیل اظهار کرد: یادواره کشوری شهدای دی‌ماه سال 57 نیارق در 18 دی‌ماه سال جاری در شهرستان نمین برگزار می‌شود.
 
وی با بیان این که رشادت‌ها و قیام‌های رزمندگان و شهدای روستای نیارق به‌عنوان بی‌نظیرترین قیام روستایی به کشور معرفی نشده است، افزود: اما در حال حاضر می‌توان از روستای نیارق به عنوان انقلابی‌ترین روستای کشور قبل از انقلاب یاد کرد که در 18 دیماه سال 57 ،5 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و بیش از 21 جانباز و 68 رزمنده دارد.
 
فرماندار نمین ادامه داد: با توجه به این‌که یادواره شهدای نیارق هر ساله در شهرستان نمین به صورت شهرستانی برگزار می‌شد، اما امسال با همت شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی در سطح ملی با حضور چهره‌های شاخص کشوری برگزار خواهد شد.
 
عبدالعلی پور تصریح کرد: بیشتر مراسم‌های برگزار شده در شهرستان نمین انحصاری نبوده و همیشه شاهد حضور مردم و ریش سفیدان این شهرستان بوده‌ایم و از این‌رو در برگزاری این یادواره نیز اهالی روستای نیارق و مردم شهرستان نمین مشارکت خواهند کرد.
 
وی تبیین کرد: هدف از برگزاری این یادواره علاوه بر معرفی روستای نیارق در سطح کشور و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره 5 شهید این دیار، معرفی قابلیت‌های گردشگری این منطقه است.
 
فرماندار نمین عنوان کرد: شب خاطره‌گویی توسط ریش سفیدان و بازماندگان شهدای نیارق، راهپیمایی قبل از اجرای برنامه و تجلیل از خانواده شهدا و اجرای نمایش از جمله برنامه‌های شاخص اجرا شده در این یادواره خواهد بود .
 
به گزارش خبرگزاری فارس، روستای نیارق در بخش ویلکیج مرکزی از توابع نمین و استان اردبیل است که در واقعه 18 دیماه سال 57 با همدلی و همبستگی جبهه‌ای نسبتا متحد درقبال اعمال ضد دینی و مذهبی رژیم پهلوی ایجاد کردند و با همبستگی مردم و روحانیون توانستند در نابودی رژیم سلطنتی سهیم باشند و در مراسم دهه اول محرم جریان انقلاب را سرعت بخشیدند و فرصتی برای مخالفان رژیم شاه به وجود آوردند تا مخالفت خود را با این رژیم اعلام کردند.