جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

یادمان شهدای فرهنگی اردبیل رونمایی شد - خبر

 

 

یادمان شهدای فرهنگی اردبیل رونمایی شد

همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس از یادمان ۶۴ شهید فرهنگی و ۷۲۱ دانش‌آموز شهید استان اردبیل روز یکشنبه در مراسمی رونمایی شد.

یادمان شهدای فرهنگی اردبیل رونمایی شد
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل روز یکشنبه در آیین رونمایی از این یادمان با اشاره به نقش برجسته فرهنگیان و دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس گفت: بیش از ۵۰ درصد از شهدای بسیجی در دوران جنگ تحمیلی فرهنگیان و دانش‌آموزان بودند.
 
سرهنگ شکر عبدی با اشاره به نقش ویژه آموزش و پرورش در مقاطع حساس افزود: این مجموعه عظیم همیشه و در همه حال بویژه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام بوده و مایه خیر و برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.
 
وی زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بصیرت‌افزایی و آشنایی دانش‌آموزان و نسل امروزی با اهداف و آرمان‌های شهدای را از جمله اهداف رونمایی از این یادمان عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران جهان شمول است، اظهارداشت: حتی شعارهای دوران انقلاب نیز بیانگر این است که انقلاب ایران متعلق به جهان است.
 
او افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، ابرقدرت‌های شرق و غرب احساس خطر و برای شکست نظام اسلامی توطئه‌های زیادی کردند اما با هوشمندی ملت بزرگ ایران و از خود گذشتگی جوانان غیور و غیرتمند این سرزمین تمامی شیطنت‌های دشمنان و بدخواهان نقش بر آب شد و استکبار نتوانست به اهداف شوم و پلید خود دست یابد.
 
وی با بیان اینکه امروز ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است، اضافه کرد: امروز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها از جمله امنیت، آرامش و استقلال سیاسی هستیم.