جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

گیلارلو با زیرساخت‌های مناسب گردشگری آماده استقبال از مسافران - خبر

 

 

گیلارلو با زیرساخت‌های مناسب گردشگری آماده استقبال از مسافران

فرماندار شهرستان گرمی گفت: دریاچه گیلارلو به عنوان یک منطقه گردشگری بکر و طبیعی در آستانه ایام نوروز و تعطیلات سال نو آماده پذیرایی و استقبال از گردشگران است.

گیلارلو با زیرساخت‌های مناسب گردشگری آماده استقبال از مسافران

محمود علایی اظهار کرد: ما در قالب ستاد خدمات سفر تلاش‌مان را انجام دادیم تا با همکاری مشترک دستگاه‌ها و نهادهای حوزه ستاد خدمات سفر اقدامات لازم برای پذیرایی از میهمان و گردشگران فراهم آید.

وی افزود:‌ شهرداران انگوت و گرمی موظف شدند تا در ورودی شهر تنظیف شهری انجام داده و لکه‌گیری معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها به انجام برسد.

فرماندار شهرستان گرمی ادامه داد: دهیاری‌ها نیز موظف هستند با توجه به حضور بسیاری از ساکنان روستاها که در سال‌های اخیر به شهرها مهاجرت کرده‌اند و در این ایام تعطیلات قصد بازگشت دارند از فضای مناطق روستایی و جاذبه‌های توریستی و گردشگری آن استفاده کنند.

علایی عنوان کرد: صنعت، معدن و تجارت موظف شده است تا بر خرید و فروش اقلام و مایحتاج مردم به قیمت مصوب نظارت کرده و برای مسافران شهر گرمی به ویژه فرهنگیان و اسکان آن‌ها امکانات لازم تدارک دیده است.

این مسئول از آمادگی تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و گفت: گرمی با توجه به جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر روستاهای هدف گردشگری، جنگل‌ها و مناطق کوهستانی و همچنین رودخانه‌های پرآب و طبیعی بی‌نظیر با هوای مطلوب که منبع تولید اکسیژن است در نوروز امسال آماده میزبانی و پذیرایی از میهمانان مختلفی است که از سراسر کشور به این منطقه سفر می‌کنند.

فرماندار شهرستان گرمی تولید غذاهای سالم و ارگانیک و عرضه آن را به مردم با خواص متنوع که با استقبال گردشگران نیز روبه‌رو شده است از دیگر ظرفیت‌ها برشمرد و تصریح کرد: در این منطقه نوعی ماده غذایی به نام کته با گیاهانی که دارای ارزش غذایی هستند پخته می‌شود که برای گردشگران و مسافران خوردن آن رغبت‌انگیز است.

علایی به وجود دریاچه گیلارلو، ‌منطقه تاریخی داش‌دیبی و اوماسالان اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه نیز سعی کردیم تا در قالب بروشورها و نقشه‌های طبیعت‌گردی، آثار تاریخی و این جاذبه‌های گردشگری گرمی را به هموطنان معرفی کنیم.

وی در پایان به سرمایه‌گذاری‌های عظیم در منطقه نمونه گردشگری گیلارلو با همکاری بخش خصوصی اشاره کرد و یادآور شد: تلاش ما بر این است تا بتوانیم از این ظرفیت در رونق اقتصادی این حوزه استفاده کنیم.