سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

گواهی آموزشی برای فعالیت تأسیسات گردشگری در اردبیل الزامی است - خبر

 

 

گواهی آموزشی برای فعالیت تأسیسات گردشگری در اردبیل الزامی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اخذ گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی در سطح استان اردبیل الزامی است.

گواهی آموزشی برای فعالیت تأسیسات گردشگری در اردبیل الزامی است

نادر فلاحی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایی که در شهرستان‌های مختلف استان در بخش گردشگری وجود دارد، معرفی قابلیت‌های گردشگری با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت خبرنگاران در شهرستان‌ها برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تصریح کرد: برای معرفی قابلیت‌های گردشگری استان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کنار خبرنگاران باید از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد نیز استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی پویش هر موبایل یک رسانه برای معرفی قابلیت‌های گردشگری عنوان کرد: این پویش باید در تمامی شهرستان‌های استان فعال شود چرا که این پویش نقش مهمی در معرفی و شناساندن قابلیت‌های گردشگری استان ایفا خواهد کرد.

فلاحی از الزامی بودن دریافت گواهی آموزشی برای دریافت پروانه فعالیت تأسیسات و مراکز گردشگری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تمامی مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری فرصت مناسبی برای ارائه آموزش در بستر اینترنت فراهم شده که باید از این ظرفیت برای ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی استفاده شود.

وی با اشاره به خسارات ناشی از کرونا به مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری تصریح کرد: در ایام پساکرونا شاهد رشد گردشگری داخلی خواهیم بود که باید در حال حاضر با فعالیت‌ها در حوزه گردشگری مجازی و سوق دادن فعالیت‌ها به سمت گردشگری دیجیتالی زمینه برای حضور هر چه بیشتر گردشگران به استان در ایام پساکرونا در راستای جبران خسارات وارده به بخش گردشگری اقدام شود.