سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

گشت حفاظت از اراضی در تعطیلات نوروزی نیز فعال است - خبر

 

 

گشت حفاظت از اراضی در تعطیلات نوروزی نیز فعال است

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: گشت‌های کنترل و نظارت در حوزه اراضی ملی و حفاظت و صیانت از آنها در تعطیلات نوروزی نیز به مناطق سرکشی می‌کنند تا جلوی هرگونه تخریب علیه اراضی ملی را بگیرند.

گشت حفاظت از اراضی در تعطیلات نوروزی نیز فعال است

یاور میرزایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  دقت و حساسیت بیشتر در ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی لازم و ضروری و هرگونه تغییر کاربری  اراضی کشاورزی ممنوع است مگر اینکه کمیسیون مورد نظر مجوز لازم را صادر کند.  

وی افزود: انتظار داریم بدون کوچکترین تخطی و تخلف بهره‌برداران پیشنهاد تغییر کاربری اراضی کشاورزی را به واحدهای تولیدی و اقتصادی و کمیسیون‌های مورد نظر ارائه کنند تا بعد از اخذ مصوبه و مجوز به این اقدام دست بزنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد:  در طول سال 97 حدود 560 فقره تخریب را در سطح استان شاهد بودیم که بدون هماهنگی مدیریت امور اراضی شهرستانها اقدام به تخریب غیر مجاز اراضی کشاورزی کرده بودند.

وی اضافه کرد:  از سال 1390 تا کنون برای تعداد 2900 طرح کشاورزی و غیر کشاورزی در سطح 3700 هکتار مجوز قانونی تغییر کاربری اراضی صادر شده است . 

میرزایی از فعالیت سامانه 131 در طول ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و تصریح کرد: امور اراضی در قالب اکیپ‌های فعال سعی می‌کند با دریافت گزارشات مردمی با هرگونه تخریب و تغییر کاربری غیرمجاز برخورد قانونی داشته باشد.

وی بیان کرد: گشت‌های کنترل و نظارت ما در حوزه اراضی ملی و حفاظت و صیانت از آنها روزانه حتی در ایام تعطیلات نوروزی به مناطق مختلف سرکشی می‌کنند تا جلوی هرگونه تخریب و سودجویی علیه اراضی ملی را بگیرند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ما تنها از طریق مجوزهای قانونی می‌توانیم به تغییر کاربری‌ها اجازه دهیم و در غیر این صورت هرگونه اقدام در این حوزه غیرقانونی و خلاف واقع محسوب می‌شود، به همین دلیل نیز از باغداران و زارعانی که قسط احداث اتاق کارگری یا اتاق نگهبانی دارند، می‌خواهیم حتما ً با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی محل سکونت خود نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.