جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

گشت‌های ویژه نظارت بر اتوبوس‌ها و رانندگان آنها در جاده‌ها مستقر شده‌اند - خبر

 

 

گشت‌های ویژه نظارت بر اتوبوس‌ها و رانندگان آنها در جاده‌ها مستقر شده‌اند

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه گشت‌های ویژه راهداری برای نظارت بر وضعیت اتوبوس‌ها و رانندگان آنها تشکیل و در جاده‌ها مستقر شده‌اند، گفت: بر اساس توافق با پلیس راه این گشت‌ها هر لحظه و در هر مکانی اجازه نظارت و بازرسی اتوبوس‌ها و عملکرد راننده را در حین سفر دارند.

گشت‌های ویژه نظارت بر اتوبوس‌ها و رانندگان آنها در جاده‌ها مستقر شده‌اند

رضا شیرین‌زاده افزود:  هرگونه تخلفی توسط این تیم‌های ویژه گزارش شود، اتوبوس مورد نظر متوقف و در کمیسیون‌های مربوطه به تخلف رسیدگی و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی اضافه‌کرد: نظارت ویژه و مستمر به بهای بلیط‌ها،کنترل فنی ناوگان عمومی، خدمات ارائه شده به مسافران در مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین راهی،زمان دقیق حرکت اتوبوس‌ها و همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی اتوبوس‌ها صورت گرفته و در صورت مشاهده کوتاهی از سوی مدیران فنی و نیز رانندگان موضوع در کمیسیون ماده ۱۲ بررسی و برخورد قانونی با متخلفان صورت می گیرد.

شیرین‌زاده از ایجاد میز حمل و نقل در مرکز مدیریت راه‌های استان جهت کنترل وضعیت راننده و اتوبوس و نحوه صدور صورت وضعیت در شرکت‌های مسافری خبرداد و بیان کرد: شهروندان و مسافران می‌توانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ ویا با مراجعه حضوری به دفتر ترمینال اعلام کنند تا در کمیسیون‌های مربوط رسیدگی شود.

او  نصب سامانه سپهتن را در تمامی شرکت‌ها لازم و ضروری برشمرد و افزود: این سامانه باید در همه شرکت‌ها فعال باشد تا مدیران فنی عملکرد راننده و هرگونه بروز خطا را از طریق این سامانه رصد کنند و در صورت عدم نصب این سامانه اجازه حرکت به هیچ اتوبوسی داده نشده و شرکت ذیربط نیز پلمب خواهد شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه روزانه ۱۸۰ دستگاه اتوبوس بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مسافر استان را جابجا می‌کنند، اظهار داشت: 

۶۵۵ دستگاه سواری عمومی مسافربری نیز روزانه ۲ هزار و ۶۲۰ مسافر را به شهرهای مختلف جابجا می‌کنند. 

او به فعالیت ۵۴ شرکت مسافری در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در مجموع ۱۴ هزار و ۱۷۱ راننده در استان اردبیل در حال خدمات‌رسانی به  مسافران هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در حوزه مسافربری  فعالیت می‌کنند.

شیرین‌زاده از فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافربری در استان اردبیل خبرداد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه نیز مینی‌بوس می‌باشد.