جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

گشایش یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب در اردبیل - خبر

 

 

گشایش یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب در اردبیل

یازدهمین نمایشگاه‌ سراسری کتاب اردبیل با حضور ناشران برتر از استان‌های مختلف کشور در اردبیل گشایش یافت.

گشایش یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یازدهمین نمایشگاه‌ سراسری کتاب اردبیل با حضور 300 ناشر برتر از استان‌های مختلف کشور در قالب ۱۵۰ غرفه در نمایشگاه بین المللی اردبیل گشایش یافت.

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره نمایشگاه کتاب در اردبیل اظهار داشت: ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش به‌سزایی در راستای فرهنگ‌سازی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که برگزاری این گونه نمایشگاه‌های کتاب به منظور آشنایی بیشتر مردم و ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار حائز اهمیت و موثر در این رابطه  است.

وی گفت: اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم و عاری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم باید کودکان و نوجوانان را به سمت کتاب و کتابخوانی و انس بیشتر با کتاب سوق دهیم و برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در استان اردبیل نیز یک حرکت بسیار مناسب بوده که در راستای فرهنگ‌سازی بسیار اهمیت دارد.

بهنامجو افزود: به دلیل محدودیت مکانی 300 ناشر در این نمایشگاه شرکت کرده و 300 ناشر دیگر نیز موفق برای حضور در این نمایشگاه نشدند که تلاش داریم با مشارکت بخش خصوصی محل و فضای نمایشگاه بین‌المللی استان اردبیل را برای حضور بیشتر ناشران در دوره‌های بعدی نمایشگاه‌های کتاب در اردبیل افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: به یقین توسعه محل نمایشگاه بین‌المللی استان اردبیل در دستور کار قرار دارد و این موضوع به عنوان یک حرکت فرهنگی و اجتماعی به صورت جدی دنبال می‌شود.

یازدهمین نمایشگاه کتاب استان اردبیل از 21 تا 26 آبان ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اردبیل دایر است که در این نمایشگاه 300 ناشر از سطح کشور و 20 ناشر استانی در قالب 150 غرفه شرکت کردند.