سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

گسترش پوشش بیمه‌ای در روستا‌های مرزی و محروم استان اردبیل - خبر

 

 

گسترش پوشش بیمه‌ای در روستا‌های مرزی و محروم استان اردبیل

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اردبیل گفت: تحت پوشش قرار دادن سرپرست خانوار‌هایی که هنوز بیمه نیستند و روستا‌های مرزی و محروم، اولویت اصلی این صندوق است.

گسترش پوشش بیمه‌ای در روستا‌های مرزی و محروم استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضا عبداللهی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: برای تامین آینده روستاییان، امسال بیمه همگانی و تحت پوشش قراردادن حداقل یک نفر از هر خانوار جامعه هدف در راس برنامه‌های صندوق می‌باشد.
 
وی با اشاره به اینکه استان اردبیل با ضریب نفوذ ۵۱ درصد بیمه اجتماعی روستاییان ۱۸ درصد از متوسط کشوری بیشتر است، گفت: در این استان ۵۲ هزار نفر تحت پوشش صندوق قرار گرفته اند و برای شتاب دادن به افزایش پوشش بیمه، ۱۲ بخش استان به عنوان پایلوت انتخاب شده و اجرای برنامه‌های صندوق در بخش‌های مرزی و کم برخوردار در اولویت طرح قرار گرفته است.
 
وی سال جاری را سال تلاش مضاعف برای توسعه بیمه اجتماعی در جامعه هدف دانست و افزود: برنامه راهبردی این صندوق در سال ۹۸ توسعه بیمه اجتماعی روستاییان با هدف رونق تولید در جامعه هدف بوده و برای تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب 'رونق تولید' نامگذاری شده حمایت از کشاورزان و عشایر مد نظر قرار خواهد گرفت.
 
عبداللهی با تاکید بر اینکه روستا‌ها کانون اصلی تلاش و تولید و روستاییان جهادگران سنگر تولید هستند، اظهار داشت: این قشر در استقلال اقتصادی و توسعه پایدار کشور نقش بسیار مهم و برجسته‌ای دارند و باید در سال رونق تولید، توسعه بیمه اجتماعی به عنوان یک ضرورت در توسعه پایدار و بازسازی روستا‌ها و یکی از شاخص‌های توسعه مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان استان اردبیل با بیان اینکه ۲ برابر حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند، اضافه کرد: بیمه اجتماعی یک فرصت طلایی برای روستاییان، عشایر، کشاورزان، قالیبافان، زنبورداران، ساکنان در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و کشاورزان غیرساکن است و افراد مشمول در جامعه هدف با پرداخت سالی یک بار حق بیمه که امکان تقسیط آن نیز فراهم شده می‌توانند از مزایای صندوق که بازنشستگی و مستمری از کارافتادگی و بازماندگان می‌باشد بهره‌مند شوند.
 
وی شرط سنی برای عضویت در صندوق را حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن اعلام کرد و گفت: حداقل مبلغ حق بیمه در سال جاری ۲۷۰ هزار تومان در سال و حداکثر ۶۶۰ هزار تومان می‌باشد و افرادی که توان پرداخت حق بیمه را به صورت یک جا ندارند می‌توانند به صورت اقساط ۶ ماهه، چهار ماهه و سه ماهه پرداخت کنند.