سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

گزیده خطبه های نمازجمعه برخی شهرهای اردبیل - خبر

 

 

گزیده خطبه های نمازجمعه برخی شهرهای اردبیل

نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه این هفته نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شهرهای استان اردبیل برگزار شد.

گزیده خطبه های نمازجمعه برخی شهرهای اردبیل

امام جمعه مشگین شهر در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه زیر بنای اصلی روابط صحیح اجتماعی در جامعه دینی احترام به دیگران است، از رواج بد اخلاقی و شکسته شدن حرمت و حریم افراد در فضای مجازی بشدت انتقاد کرده از این عمل به عنوان گناه کبیره نام برد.
حجت الاسلام باوقار خواستار نظارت بیشتر بر بازار و مقابله با گرانی افسار گسیخته در آستانه سال نو شد.

 

امام جمعه موقت گرمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک روز مهندس به جامعه بزرگ مهندسین و با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب طی بیانیه ای، گام دوم انقلاب، مسیر طی شده و پیش رو را در یک نقشه روشن در اختیار ملت قرار داده است.
حجت الاسلام ستوده افزود:رهبر انقلاب در این نقشه خودباوری و جوانگرایی را مد نظر قرار دادند.


امام جمعه نیر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان وکادر نیروی هوایی گفت: مردم آذربایجان مردم غیور و انقلابی هستند که همیشه پشتیبان انقلاب و نظام بودند.
حجت الاسلام نعمتی افزود: اداره کشور نباید با سبکی برخی از مسئولان صورت گیرد و دشمنان اکنون برای ناکام کردن امید جوانان از انقلاب برنامه ریزی کرده اند و رهبر معظم انقلاب فرمودند که انتخابات بزرگترین ظرفیت برای کشور است و باید باشکوه برگزار شود.

امام جمعه نمین در خطبه‌های نماز جمعه شهر نمین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، حضور در انتخابات پیش رو را وظیفه همگانی و باعث ناامیدی دشمنان نظام اسلامی دانست و گفت: حضور پرشور و مشارکت گسترده در این انتخابات نشانه احترام و ادای دین نسبت به دین اسلام، خون شهدا و انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام یوسف زاده ضمن قدردانی از تلاش دولت و نمایندگان مجلس در تخصیص اعتبار به پروژه فاضلاب شهری نمین گفت: انتظار می‌رود هر چه سریعتر این پروژه که یکی از مطالبات به حق مردم است آغاز و به اتمام برسد.

امام جمعه کوثر با اشاره به اقدامات بی حاصل مذاکره با آمریکا در بحث برجام اظهار کرد: ورود بازرسان آژانس بین المللی هسته‌ای به تأسیسات هسته‌ای بی معنی است چرا که طبق اعتراف کشور آلمان، این کشور ۶ سال است به تعهدات خود عمل نکرده، که این چه مذاکره‌ای است.
حجت الاسلام بیگی افزود: چرا می‌بایست عمل به تعهدات برجامی یک طرفه و فقط از سوی ایران باشد؟ که در این مهم فتوای مقام معظم رهبری بر صلح آمیز بودن فعالیت‌های فناوری هسته‌ای است.
امام جمعه کوثر با بیان اینکه آمریکا و غربی‌ها در این مورد بدنبال تضعیف و تحت تأثیر قرار دادن نفوذ منطقه‌ای کشور ایران و همچنین موشک‌های بازدارنده دفاعی برای امنیت کشور در مقابل هر تعرضی هستند گفت: طبق فرمایشات رهبری، دولت تنها در صورتی که غربی‌های به تعهدات خود عمل کردند، مجاز است وارد مذاکرات شود.
وی از نبود روغن خوراکی در بازار و همچنین اختصاص نیافتن سهمیه‌های بومی شهرستانی برای دانش آموزان کوثری در جذب دانشجو معلمان را نیز از مشکلات شهرستان عنوان کرد و خواستار رسیدگی مسئولان شد.

امام جمعه خلخال در خطبه‌های نمازجمعه ضمن اشاره به محقق نشدن قول‌های معاون اول رئیس جمهور در خصوص اعتبارات تونل جاده خلخال به اسالم گفت: جوانان مطالبه گر این قول مسئولین کشوری هستند.
حجت الاسلام اسدی با اشاره به پرداخت مطالبات جاده خلخال کلور درام و اختصاص بیش از یکصد میلیارد تومان از طریق بانک مسکن کشور به این طرح از مسئولان قدردانی کردند.


امام جمعه عنبران گفت: ثواب عبادت در ماه رجب برابر با یکسال است.
حجت الاسلام یاور مرادی در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب المرجب از همه مردم مومن و مسلمان خواست با عبادت و گرفتن روزه در این ماه معنوی، ثواب یکسال عبادت مستمر و خالص را در کارنامه اعمال خود نزد درگاه خداوند متعال به ثبت رسانیده و توشه روز آخرت خود قرار دهند.

امام جمعه سرعین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز گفت: مردم آذربایجان شرقی بویژه تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ نشان دادند که ولایت مدار و دینمدار هستند و تا امروز نیز پایبند عهدی هستند که با امام و انقلاب بسته اند.
حجت الاسلام اصغری با اشاره به نقشه‌های فریب کارانه دشمن در رابطه با برگزار نشدن پرشور انتخابات پیش رو افزود: مردم ما با بصیرت و اشتیاق بیشتر در پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن در خصوص جایگاه والای آذربایجانی‌ها گفت: مطالعه تاریخ ایران منهای تاریخ آذربایجان ناقص است، زیرا که با رجوع به تاریخ می‌توان و رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های آذربایجانی‌ها را در مقابله با حمله شوروی سابق به کشور پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به خوبی و با وضوح بیشتر مشاهده کرد.
حجت الاسلام باقری بنابی از نبود روغن نباتی در پارس آباد انتقاد کرده و انتخابات را فرصت و ظرفیت برای مملکت و کشور بیان کرد و خواستار انتخاب اصلح در انتخابات شورا‌ها و ریاست جمهوری شد.

امام جمعه بیله سوار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک حلول ماه رجب و میلاد باسعادت حضرت امام جواد (ع) و امیرمومنان حضرت علی (ع)، به تشریح آثار و برکات این ماه عزیز و معنوی پرداخت.
حجت الاسلام عزیزی به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: رعایت تقوای اجتماعی در انتخابات پیش رو و انتخاب فرد اصلح و به تعبیر مقام معظم رهبری"دولت جوان حزب اللهی" و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای، تنها نجات بخش کشور از این شرایط کنونی خواهد بود و انقلاب را بیمه خواهد کرد.
وی از مسئولان خواست با توجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز، در تامین کالا و مایحتاج ضروری مردم تلاش کنند.