حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

ائمه جمعه شهرهای مختلف استان امروز در خطبه های نمازجمعه نمایندگان مجلس را به الگو گیری از شخصیت و سیره عملی شهید آیت الله سید حسن مدرس فرا خوانده ،خواستار حل مشکلات معیشتی مردم شدند.

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام با وقارامام جمعه مشگین شهر با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران باشد افزود: نماینده مجلس نباید اهل تطمیع، مصالحه وسازش باشد بلکه باید همواره ظلم ستیزی وعدالت خواهی را سر لوحه کار خویش قراردهد.
وی با گرامیداشت 12آذر روز تصویب قانون اساسی گفت:تدوین و تصویب قانون اساسی با رای اکثریت قاطع ملت از افتخارات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر با اشاره به 10آذر روز مجلس و سالروز شهادت سید حسن مدرس گفت: مجلس باید با قانونگذاری صحیح ،برنامه های عملیاتی بلندمدت را برای رفاه مردم و پیشرفت کشور در تراز انقلاب اسلامی ارائه کند.
وی از عملکرد اداره تعزیرات وعدم نظارت دقیق وجدی بر چندقیمتی و گرانفروشی انتقاد کرد.
حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین بابیان اینکه اداره امورکشور باید بدست افراد ولایی و انقلابی باشد افزود:کشور در موضوع اقتصاد دچار مشکل شده و مردم از بحرانهای اقتصادی بشدت در رنج هستند.
وی با گرامیداشت فرارسیدن روز دانشجو افزود: دانشجویان باید بدون سیاست زدگی در مسیر فتح قلل علمی دنیا گام بردارند.
حجت الاسلام مرادی امام جمعه عنبران گفت: عمل به سنتهای پیامبر و خدمت به خلق خدا باعث سعادت دنیوی واخروی بشر میشود.
وی با قدردانی از اهالی عنبران بخاطر حضور گسترده در مراسم وبرنامه های ملی و مذهبی، از خیرینی که در راه آبادانی مدارس ، مساجد و رسیدگی به محرومان این منطقه تلاش می کنندتجلیل کرد.
حجت الاسلام مقدسی امام جمعه نیر با گرامیداشت روز مجلس گفت: زندگی شهید مدرس برای نمایندگان مجلس باید الگو باشد چرا که وی درمقابل استبداد واستعمار به تنهایی ایستادگی کرد و در این راه جان خود را هم فدا کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان در تلاش اند با وارد کردن فرهنگ غلط غربی به جوامع مسلمانان ، فرهنگ اسلامی را خدشه دار کنند افزود: باید در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان هوشیار باشیم.
حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به خیانتها وجنایتهای ال سعود به اسلام ومسلمین گفت: بابیداری و ایستادگی مسلمانان جهان وجریان مقاومت شاهد زوال آل سعود خواهیم بود.
وی از سران سه قوه و شورای نگهبان خواست تا قانونی را مبنی بر حذف حقوق ودرآمد های جنبی نمایندگان مجلس به تصویب برسانند تا هر شخصی که به دنبال حقوق ودرآمد است نتواند در مجلس جایی داشته باشد.
حجت الاسلام قیاسی امام جمعه رضی با گرامیداشت روز مجلس و سالروز شهادت آیت الله مدرس گفت: مدرس الگوی عدالت و انصاف برای نمایندگان است و نمایندگان باید رفتار و تاکیدات سید حسن مدرس را برای خود الگوی قرار دهند
وی از نمایندگان خواست برای رفع گرانی و ایجادرونق اقتصادی کشور گام های اساسی بردارند.
وحجت الاسلام صفری امام جمعه لاهرود با اشاره به شرایط اقتصادی نابسامان کشور از مسئولین خواست برای رفع مشکلات معیشتی اقشار کم درآمد گام های اساسی بردارند.
وی از قطع انشعاب برق ، آب و گاز مشترکین بدهکار گلایه کرد واز مسئولین خواست که با توجه به فصل سرما از این عمل ناشایست خودداری کنند .