جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

ائمه جمعه شهرهای استان امروز در خطبه‌های نماز جمعه، دولتمردان را به حل مشکلات معیشتی مردم فراخوانده، پیاده روی عظیم اربعین حسینی را جلوه گاه قدرت، وحدت وانسجام مسلمانان دانستند.

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام با وقار امام جمعه مشگین شهر ،با بیان اینکه تجمع بزرگ اربعین حسینی نشانه وحدت وهمدلی مسلمانان وشیعیان بیش ازچهل کشور اسلامی است، خواستار مساعدت مالی خیرین به علاقمندان برای حضور در این مراسم عظیم معنوی شد. وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور مسئولان را به پرهیز از گفتار درمانی واتخاذ تدابیر عملی لازم برای بهبود وضع معیشتی مردم سفارش کرد.
 
حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر، پیاده روی اربعین حسینی را نمایش اقتدار و اتحاد مسلمانان و نشانگر بیعت با آرمان والای امام حسین (ع) دانست . وی با تأکید بر لزوم اتحاد در بین دولتمردان برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: رفع مشکلات معیشتی مردم باید در اولویت کارهای دولت باشد و در این مسیر باید به جوانان اعتماد کرد.
 
حجت الاسلام مقدسی امام جمعه نیر با محکوم کردن ربوده شدن مرزبانان درنقطه صفر مرزی میرجاوه از نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشورمان خواست تا مرزبانان را از چنگ دشمنان رهایی دهند. وی افزود: پیام راه پیمایی عظیم اربعین حسینی قدرت نمایی اسلام و شیعیان اهل بیت (ع) در برابر استکبار جهانی وجریانهای تکفیریست.
 
حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نخبگان کشور گفت:حرکت خیره کننده وشتابنده علمی کشور در حوزه های مختلف در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه در سالهای اخیر کاملا مشهود است. وی با اشاره به قراردادهای ننگین دوران قاجار وجدا شدن بخشهایی از خاک ایران بزرگ گفت: با شجاعت، پایمردی وایثارگریهای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس ذره ای از این خاک مقدس ایرلان اسلامی در دست دشمنان باقی نماند . 
 
حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین گفت: ورزشکاران را نمایندگان انقلاب در میادین جهانی دانست و گفت: پیشرفتهای جوانان در حوزه های ورزشی و رعایت الگوهای اسلامی از جمله حجاب و عبادت در میادین بین المللی، باعث عزت و افتخار نظام اسلامی است. وی افزود:دولت بایدبه وضعیت معیشت مردم به سرعت رسیدگی کند.
 
حجت الاسلام مردای امام جمعه عنبران گروگانگیری مرزبانان کشورمان در میرجاوه به دست اشرار مزدوررا محکوم کردو خواستار برخورد شدید نیروهای مسلح با این اشرار ظالم شد. وی افزود: نماز جمعه عیدمومنان است.
 
حجت الاسلام قیاسی امام جمعه رضی گفت:ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرد که می‌توان از ابرقدرتها نترسید، در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریم ها و فشارها، به رشد و پیشرفت روزافزون علمی دست یافت. وی افزود: تصویر سازی غلط وسیاه از اوضاع ایران مهمترین دستور کار دشمن است که باید دراینباره هوشیاربود.
 
وحجت الاسلام صفری امام جمعه لاهرود خواستار جلوگیری از واردات بی رویه وجلوگیری از قاچاق کالاها شد. وی از قول استاندار و نماینده مردم مشگین شهر در مجلس ، برای تامین لوله های انتقال آب کشاورزی و پمپاژ آب ، به باغهای لاهرود، درسه ماه آینده قدردانی کرد.