سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها - خبر

 

 

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها

نماز جمعه این هفته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در تمامی شهرهای استان اردبیل برگزار شد.

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها

امام جمعه خلخال در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به توزیع اقلام اساسی در استان‌ها و شهر‌های بزرگ خواستار تامین نیاز‌های معیشتی مردم شهرستان و توزیع اقلام اساسی در خلخال شد.
حجت الاسلام اسدی به ضعف اینترنت و تاثیر آن بر مباحث یادگیری دانش آموزان در فضای مجازی گفت: مسئولان شهرستان به مشکلات اینترنت و عدم دسترسی به آن در روستا‌ها را رسیدگی کنند.

امام جمعه نمین با اشاره به روز احسان و نیکوکاری، محرومان و نیازمندان را، ولی نعمتان و وارثان حقیقی جامعه اسلامی دانست و گفت: خرج کردن مال در راه دین و دستگیری از نیازمندان و محرومان باید بعنوان فرهنگی حسنه در جامعه نهادینه شده و مشارکت‌های مردمی در این راستا روز به روز بیشتر شود.
حجت الاسلام یوسف زاده همچنین به فرارسیدن هفته منابع طبیعی، درخت و منابع طبیعی را سرمایه‌ای ملی برای نسل حال و آینده برشمرد و افزود: همه مردم باید نسبت به کاشت درختان مثمر کمر همت بسته و از قلع و قمع درختان به بهانه‌های مختلف و مجوز‌های دور از عقل جلوگیری کنند.

امام جمعه عنبران در خطبه‌های نماز جمعه شهر عنبران با تبریک فرارسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ضمن انتقاد از فعالیت معادن متعدد در حوزه این بخش که آسیب جدی به منابع طبیعی عنبران وارد کرده و آثار زیانبار از خود بر جای می‌گذارند گفت: منابع طبیعی امانت نسل آینده در دستان ماست که باید بخوبی از آن حراست و حفاظت کرده و به صاحبان اصلی آن که فرزندان خودمان هستند تحویل دهیم.
حجت الاسلام یاور مرادی ضمن تبریک هفته احسان و نیکوکاری از همه مردم خواست از انفاق و بخشش در راه خدا هراس نداشته و از یتیمان و محرومان پشتیبانی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه کوثر ضمن یادآوری نزدیک شدن به ایام عیدنوروز گفت: جشن نیکوکاری بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان و خانواده‌های کم برخوردار در این روز‌های کرونایی بوده که تأکید دین اسلام نیز بر احسان است.
حجت الاسلام متوسل به روز درختکاری اشاره کرد و افزود: غرس هر نهال به مانند اعطای زندگی دوباره به کره زمین و بشریت امروزی است که باید در حفظ و حراست از منابع طبیعی و بویژه درختان و جنگل‌ها کوشا باشیم.

امام جمعه موقت شهرستان سرعین با اشاره به اهمیت موضوع نیکوکاری و تاکیدات ائمه اطهار علیهم السلام در رابطه با گرفتن دست نیازمند گفت: هرگونه کمک به نیازمند یعنی گام گذاشتن در راه ائمه اطهار و معامله با خود خداوند دانست و بهتر است همه کسانی که تمکن مالی دارند به این امر ارج نهند.
حجت الاسلام نظر پور افزود: خدمات نظام اسلامی در طول این ۴۲ سال خیلی ارزشمند بوده و بدگویی و عدم توجه به این خدمات انقلاب اسلامی را بی انصافی دانست.

امام جمعه پارس آباد با گرامیداشت روز درختکاری، درختکاری را یک عمل مقدس بیان کرد و از عموم مردم خواست در تبعیت از رهبر انقلاب اسلامی همگان درختی را در حیاط و محوطه خود غرس کنند.
حجت الاسلام باقری بنابی با تبریک انتصاب شهردار جدید از شهردار خواست در خصوص نابسامانی‌های شهر خصوصاً چهره شهری که زیبنده مردم مرزنشین پارس‌آباد نیست اقدامات لازم را انجام دهد.

امام جمعه نیر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با قدردانی از زحمات آموزش و پرورش شهرستان، ستاد نمازجمعه و کانون فرهنگی هنری مساجد منطقه در خصوص اجرای برنامه توانمندسازی مشاوره‌ای دانش آموزان با حضور اساتید مجرب از تهران گفت: برنامه‌هایی برای کارگشایی مسائل و مشکلات مردم شهرستان نیر توسط جوانان باید راه اندازی و اجرا شود.
امامت حجت الاسلام نعمتی با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری و نیز گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری از خیرین خواست تا دراین هفته به محرومین و مستمندان کمک و یاری برسانند و در هفته درختکاری علاوه بر کاشت درخت مثمر و توسعه فضای سبز در شهرستان، مردم در حفظ و نگهداری آن‌ها تلاش کنند.

امام جمعه مشگین شهر با گرامیداشت هفته منابع طبیعی گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی در تمامی ادیان الهی بویژه در دین اسلام سفارش شده و باید کاشت درخت به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.
حجت الاسلام باوقار با بیان اینکه تاریخ مصرف چماق و هویج در مسئله هسته‌ای ایران به اتمام رسیده است، تصریح کرد ملت ایران با رهبری حکیمانه رهبر انقلاب تا لغو همه تحریم‌ها ایستادگی خواهند کرد.

امام جمعه موقت بیله سوار با تبریک سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: حضور جوانان در برنامه‌های فرهنگی ومذهبی مساجد موجب اعتلای فرهنگ جامعه است.
حجت الالسلام فاضلی نیا از تلاش کانون فرهنگی هنری مساجد بیله سوار در جذب جوانان به مساجد و کسب رتبه اول استانی در طرح ملی ایران قوی قدردانی کرد.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به برکات کاشت درخت گفت: انشاالله به نیت ۱۱۴ سوره قرآن ۱۱۴ نهال زیتون در سطح شهر کاشته می‌شود.
حجت الاسلام اسدزاده افزود: دشمنان ایران اسلامی، به خصوص دست نشانده‌های آنان در داخل کشور سعی در خدشه دار کردن انتخابات پیش رو دارند که با حضور گسترده و حداکثری مردم نقشه هایشان مثل گذشته برآب خواهد شد