جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها - خبر

 

 

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها

نمازجمعه این هفته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تمامی شهر‌های استان اردبیل برگزار شد.

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه برخی شهرها

حجت الاسلام باقری بنابی امام جمعه پارس آباد، با تبریک فرا رسیدن دهه فجر، این دهه را مایه عزت، افتخار و مباهات جمهوری اسلامی دانست و گفت: اوضاع نابسامانی وضعیت داخلی امریکا درس بزرگی است برای کسانی که امریکا را قبله عالم می‌دانند و بزودی شاهد نابودی امریکا و دوستاران امریکا در جهان خواهیم بود.
وی از بلاتکلیفی ساخت مصلای بزرگ این شهر گلایه کرد.

حجت الاسلام اسدی خطیب نماز جمعه این هفته خلخال با اشاره به بارش نزولات آسمانی از زحمات راهداران، پلیس راه، اورژانس و نیرو‌های شهرداری قدردانی کرد و با اشاره به وضعیت جاده خلخال به اسالم و نیاز ضروری به احداث تونل در این منطقه، گفت: از استاندار اردبیل تقاضا داریم که تا پایان کار دولت فعلی اجرای عملیات احداث این تونل عملی شود.

حجت الاسلام باوقار امام جمعه مشگین شهر با بیان اینکه بدنبال شیوع ویروس کرونا سفره‌های مردم کوچکتر از قبل شده است، نسبت به دستگیری توانگران از نیازمندان جامعه تاکید کرد.
وی بزرگترین چالش رئیس جمهور جدید امریکا را وجود ایرانی مقتدر دانسته، برگزاری رزمایش اخیر موشکی کشورمان را موجب یاس و ناامیدی دشمنان و اطمینان خاطر بیشتر دوستان بیان کرد.


حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به فرارسیدن پیروزی انقلاب اسلامی، ماه بهمن را ماه حماسه سازی یاد کرد و افزود: دستاورد‌های انقلاب اسلامی آنقدر زیاد است که ۵۷ سال حکومت پهلوی در مقابل انقلاب اسلامی ایران به آمار نمی‌آید.
وی افزود: برای انتخابات پیش رو بویژه انتخابات شورای شهر و روستا از کاندیدا‌های احتمالی خواست تا با رعایت مسائل اخلاقی و شرعی وارد انتخابات شوند.

حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر با اشاره به ایجاد فضای امنیتی در شهر واشنگتن امریکا در روز تحلیف رییس جمهور جدید گفت: این کشور لازم نیست به فکر اصلاح دنیا و دلسوزی برای مردم کشور‌های غرب آسیا باشد که اگر قادر بود، امنیت داخلی خود را تأمین می‌کرد و الان این شهر تبدیل به یک پادگان نظامی نمی‌شد.
وی از عدم آسفالت ریزی راه‌های روستایی شهرستان کوثر انتقاد کرد و خواستار رسیدگی به راه‌های روستایی شهرستان شد.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه نیر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان با تشکر از اهالی شهرستان در برپایی مراسمات ایام فاطمیه به سالروز وفات ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا اشاره کرد و از متولیان امر خواست تا این ایام را گرامی بدارند، چون آن‌ها زینب گونه زندگی کردند و پیام رسانان انقلاب اسلامی هستند.
وی با اشاره به بی کفایتی برخی از مسئولان در مسئله بورس گفت: متاسفانه برخی از افراد جامعه که اکثرا هم متوسط به پایین بودند در بورس سرمایه گذاری کردند و ندانسته سرمایه خود را به باد دادند که قوه قضائیه، مجلس و دولت باید در راستای رفع مشکل مردم اقدام اساسی کنند.

حجت الاسلام یاور مرادی امام جمعه عنبران با بیان اینکه بهترین خیرات و حسنات ایجاد صلح و آشتی میان دو نفر است از وکلا خواست همواره پایبند این سنت پسندیده الهی بوده و بخاطر مال دنیا روابط بین انسان‌ها را مخدوش نکنند.
وی در ادامه همه مردم را به مراقبت از زبان و اعضای بدن در برابر گناهان کبیره از جمله دروغ و افترا و غیبت دعوت کرد.

حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک پیشاپیش ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، شهدا را معلمان عزت و افتخار جامعه اسلامی ایران برشمرد و گفت: باید راه و منش شهدا را سرلوحه اقدامات قرار داده و مسئولان با گوش دادن به فرامین رهبری مشکلات را مرتفع سازند.
وی در ادامه با بیان این مطلب که در کشور با مشکل ضعف مدیریت روبرو هستیم افزود: لایحه بودجه سال آتی نیازمند چکش کاری‌های بیشتر برای توزیع عادلانه منابع است.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز گفت: ایجاد بندر خشک قول مساعد مسئولان و حق مردم، عشایر و مرزنشینان این شهرستان می‌باشد اگر بندر خشک در این شهرستان ایجاد نشود یا به شهرستان دیگری این امتیاز را بدهند در حق مردم جفا کرده اند.
وی از استاندار و نماینده مجلس و سایر مسئولان خواست این حق را از عشایر این شهرستان نگیرند.