سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته در تمامی شهرهای استان اردبیل با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد و ائمه جمعه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر بر رسیدگی، بر رسیدگی به امور مردم تاکید کردند.

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرهای استان اردبیل

حجت الاسلام اسدی امام جمعه خلخال توسعه روستایی شهرستان خلخال را نیازمند تسریع در ساخت سد‌های معیشتی دانست و گفت: پس از ۴۲ سال این یک مطالبه به حق و به جا از سوی مردم است و مسوولین امر باید توجه لازم وکافی را به مشکلات منطقه داشته باشند.

حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین در خطبه نماز جمعه این هفته گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری و وحدت مردم بود و تا امروز همین پشتیبانی از ولایت فقیه رهبری است که هیچ دشمنی نمی‌تواند چشم طمع به این کشور داشته باشد.
وی با اشاره به انتخابات آینده از کسانی که کاندیدای ریاست جمهوری و شورای شهر می‌شوند خواست تا برای خدمت پیش قدم باشید چرا که خدمت به مردم از بزرگترین اعمال انسان به حساب می‌آید.

امام جمعه مشگین شهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) می‌باشد، گفت بدون شک این انقلاب به انقلاب جهانی آقا امام زمان (عج) متصل خواهد شد.
حجه الاسلام با وقار با تقدیر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ادارات مرتبط با طرح شهید سردار سلیمانی اجرای مرحله اول این طرح را در شهرستان بسیار موفقیت آمیز دانست.

حجت الاسلام یاور مرادی امام جمعه عنبران در خطبه‌های نماز جمعه شهر عنبران با بیان اینکه حرکت در مسیر اخلاق و انقلابی بودن باعث سعادت افراد و شکوفایی اجتماعی در جامعه می‌شود افزود: رعایت شعائر دینی و اسلامی برای همه مسلمانان واجب بوده و اصلی‌ترین راه برای دستیابی به توفیق بندگی است.
وی در ادامه از همه مردم خواست ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی از برگزاری مراسم در فضای بسته اجتناب و در صورت لزوم اینگونه برنامه‌ها را در فضا‌های بزرگتر برگزار کنند.

حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین در خطبه‌های نماز جمعه شهر نمین با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان، خوش خلق‌ترین انسان‌ها را کامل‌ترین انسان از لحاظ دینی برشمرد و افزود: اخلاق ظرف دین است و با بداخلاقی نه تنها دین و جامعه پیشرفت نمی‌کند بلکه نورانیت و اثرگذاری خود را از دست می‌دهد.
وی در ادامه ازدواج بهنگام و تکثیر نسل را نیاز اصلی امروز و فردای جامعه دانست و گفت: جامعه پیر زود خلع سلاح می‌شود و دولت و مجلس باید مشوق‌هایی برای ازدواج و فرزندآوری پیش بینی کنند.

حجت الااسلام باقری بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد با بیان اینکه در همه حال خدا ناظر و شاهد اعمال ما هست گفت: بازاریان لطفا در قیمت‌ها دقت کنند و دستگاه‌های مربوطه بر قیمت کالا‌ها نظارت کنند. امام جمعه پارس آباد با اشاره به اینکه هفتاد گناه کبیره توسط زبان انسان صورت می‌گیرد توصیه کرد مواظب زبان خود باشیم و تهمت و دروغ و... از خود دور کنیم.

حجت الاسلام صفابخش امام جمعه بخش خورش رستم با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر ضمن قدردانی از ارائه خدمت شایسته از سوی دستگاه‌های خدمات رسان به ویژه دستگاه قضا، برق و حوزه مقاومت بسیج و گاز بخش خورش رستم گفت: با عمل به بیانیه گام دوم انقلاب حفظ انقلاب از اوجب واجبات است و انشالله زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم خواهد شد.

حجت الاسلام قدرتی امام جمعه شهرستان انگوت ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل حکومت دینی و جامعه ولایی را از‌مهمترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی بیان داشت و اظهار کرد که انقلابی گری این را می‌طلبد که مسئولین باید درجهت راضی نگه داشتن مردم از انقلاب و نظام مقدس تلاش کنند.
وی از مسئولان بهداشتی شهرستان خواهان ایجاد آزمایشگاه برای آزمایشات قبل از ازدواج در شهرستان انگوت شد.

حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های شگرفی در زمینه‌های گوناگون علمی، پزشکی، صنعتی، دفاعی و هسته‌ای در کشور صورت گرفته که قابل تقدیر است.
وی خواستار عدالت آموزشی برای دانش آموزان کوثری و تجهیز بیمارستان گیوی به امکانات درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان شد