جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

گزیده‌ای از خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

گزیده‌ای از خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در چهار شهر استان اردبیل برگزار شد.

گزیده‌ای از خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان اردبیل

ائمه جمعه شهر‌های گرمی، خلخال، انگوت و اصلاندوز در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم به مسلمانان جهان بویژه شیعیان اسلام، ۱۷ مرداد روز خبرنگار را گرامی داشتند.
 

  • امام جمعه گرمی با تبریک روز خبرنگار و حساسیت این شغل گفت: خبرنگاران باید هم مشکلات مردم و مطالبات مردم را مطرح کنند و و هم خدمات دولتمردان را منعکس کنند، خبرنگار باید نقطه وصل مردم و مسئولین باشد و از بزرگنمائی و بیان خلاف واقع بپرهیزد.

حجت الاسلام صفری در ادامه با اشاره به عید سعید غدیرخم گفت: ادعای این که ما شیعه حضرت علی (ع) هستیم کافی نیست بلکه باید سیره و روش آن حضرت را الگوی خود قرار دهیم.

 

  • امام جمعه خلخال نیز با گرامیداشت عیدسعید غدیرخم، انفجار انبار بندر بیروت لبنان و کشته شدن تعداد زیادی از مسلمانان را به مردم شریف این کشور تسلیت گفت.

حجت الاسلام اسدی با اشاره به محدود بودن فصل کاری در شهرستان خلخال هنوز از فعالیت‌های عمرانی در شهرستان خبری نیست از مسئولان استانی خواست به وضعیت آسفالت جاده‌های ۴۱ روستای خلخال، سد‌های معیشتی نیمه تمام و کلنگ زنی تونل خلخال به اسالم رسیدگی کنند.
 

  • امام جمعه انگوت با اشاره به فرارسیدن عید غدیرخم، به تشریح موضوع غدیر پرداخت و گفت: خداوند متعال هیچ وقت جامعه را بدون امام نمی‌گذارد و هیچ امتی بدون امام رها نمی‌شود و همیشه مردم از نعمت امامت بهره‌مند هستند.

حجت الاسلام امیدوار افزود: الان هم ولایت فقیه همان امتداد ولایت غدیرخم است.
وی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاری جهاد صیانت از حقیقت است و خبرنگاران عامل انتقال پیام غدیر به مخاطبان و نسل‌های جدید هستند.
 

  • امام جمعه اصلاندوز با تبریک فرارسیدن عید غدیرخم گفت: غدیر، عید بزرگ الهی، روز اکمال دین و اتمام نعمت و روز امامت و ولایت است و در این روز بود که خلعت زیبای امامت برقامت مولای متقیان حضرت علی (ع) نشست.

حجت الاسلام اسدزاده همچنین با اشاره با انفجار مهیب در بیروت و کشته شدن شمار زیادی از مسلمانان برای بازماندگان این حادثه از خداوند صبر جزیل خواست.

 

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نیز در بیشتر مناطق استان اردبیل به دلیل وضعیت قرمز کرونایی اقامه نشد.