سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

گزارش خطبه‌های نماز جمعه شهرها - خبر

 

 

گزارش خطبه‌های نماز جمعه شهرها

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر خطیبان هر یک از شهرها در خطبه‌های نماز جمعه این رویداد بزرگ را افتخار و هویت انقلاب اسلامی دانستند و این روز را به رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و شهدا، جانبازان و ایثارگران تبریک گفتند.

گزارش خطبه‌های نماز جمعه شهرها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی با اشاره به 14 خرداد، سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفت: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، انقلابی را در ایران رقم زد که حکومت دو هزار و 500 ساله از کشور برچیده شد و ‌با انقلاب اسلامی که با رهبری امام راحل تحقق یافت، بیداری اسلامی در سطح کشورهای منطقه در مقابل استبداد و حاکمان سرکش، در سال‌های اخیر ایجاد شد که برگرفته از انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد نماز جمعه گفت: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است لذا بر فرد اعضای جامعه مخصوصا مسئولان نظام اسلامی لازم است برای اتحاد و اجتماع نیروها از پراکندگی و تعدد و اتحاد برنامه و هدف و وحدت فرماندهی و عمل در این قرارگاه حاضر شده تا راه نفوذ دشمنان را ببندند چرا که با فرماندهی واحد و جمعی عمل کردن پیروزی و پیشرفت حاصل می شود.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباد به آغاز پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: بحمدلله با انتخاب یک رئیس انقلابی و استکبارستیز، نقشه های دشمنان انقلاب برای جلوگیری از شکل گیری مجلس خبرگان انقلابی نقش بر آب شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به وقوع آتش سوزی سال گذشته از کشاورزان منطقه خواست با رعایت نکات ایمنی و نگهداری از محصولات خود از وقوع آتش سوزی جلوگیری کنند.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز گفت: هرچند که حج مایه وحدت، همدلی و همبستگی بین تمام مسلمانان جهان است ولی عربستان و آل سعود از ترس وحدت و اثرگذاری جمهموری اسلامی ایران جلوگیری می کند. وی با گرامی داشت یاد و خاطره سید علی اکبر ابو ترابی گفت: ابوترابی الگوی صبر و استقامت بود که با صبر و حوصله و استقامت خود، سیاه چالهای دشمن را به افق روشن و الهی تبدیل کرد.

حجت الاسلام رشتبری، امام جمعه خلخال ضمن اشاره به هشتم خرداد ماه و آغاز کار مجلس دهم گفت: مجلس ریل گذار حرکت دولت است و در این راه همه مسئولان و مجلسیان باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنند و در خدمت مردم باشند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: راه حل فتح مشکلات که ریشه خارجی دارند حل مشکلات درون نظام است.

حجت السلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با اشاره به آتش سوزی زمینهای زراعی در سال گذشته و به بار آمدن خسارت چند میلیاردی به کشاورزان منطقه از مسئولان محلی و استانی خواست برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث نسبت به تجهیز امکانات و آمادگی در این گونه موارد اقدام کنند. وی همچنین از کشاورزان خواست ضمن هوشیاری در برابر حوادث طبیعی و احتمالی جهت جلوگیری از تکرار این گونه حوادث مواظب مزارع خود باشند.

حجت السلام رزاقی امام جمعه شاهرود گفت: 14 خرداد روز رحلت مردی بزرگ است که همه مردم ایران و هر انسان آزاده خواه را به غم و اندوه دچار می کند و می توان با اقتدار گفت که امام خمینی (ره) مهمترین حادثه قرن بیستم را بوجود آورد. اهداف امام راحل ازجمله پیروزی مستضعفین و محرومین در مقابل ظالمین و مستکبرین و اتحاد بین مسلمانان در سراسر جهان باید لازمه کار مسئولان جمهوری اسلامی و مردم همیشه در صحنه انقلاب باشد. ح

جت السلام اسلام رشادی امام جمعه پارس آباد با اشاره به اهمیت انجام فرایض دینی از اهالی شهرستان خواست تا به فریضه عبادی و زکات اهمیت داده و فرهنگ سازی را در موضوع زکات همگانی کنند. همچنین وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: در بر جام، این ملت ایران بودد که غرب را وادار کرد تا پای میزه مذاکره بیاید و حق مسلم ملت ایران در استفاده از انرژی هسته ای را به رسمیت بشناسند.