سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گروه‌های پرخطر از خطر بیماری کرونا آگاه سازی شوند - خبر

 

 

گروه‌های پرخطر از خطر بیماری کرونا آگاه سازی شوند

استاندار اردبیل بر آگاهسازی گروه‌های پرخطر خصوصا زنان خانه دار و بازنشستگان از خطر کرونا تاکید کرد.

گروه‌های پرخطر از خطر بیماری کرونا آگاه سازی شوند

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه جلسه بررسی روند اجرای طرح سپهبد سلیمانی گفت: بر اساس آمار‌های بیماران بستری در بیمارستان‌ها بیشترین تعداد بستری‌ها را زنان خانه دار و بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

او افزود: باید آگاهسازی‌های لازم به این قشر بر پرهیز از هم نشینی‌ها و حضور در اجتماع انجام شده تا میزان ابتلا کاهش یاید.

استاندار اردبیل بیان کرد: بسیجیان و افراد مراجعه کننده به درب منازل نسبت به اطلاع رسانی به گروه‌های پرخطر از جمله زنان خانه دار و افراد بالای ۶۵ سال اقدام کنند.

بهنام جو اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و باید با تلاش و همکاری مردم، دستگاه‌ها و نهاد‌های دخیل در اجرای طرح سپهبد سلیمانی زمینه قطع زنجیره انتقال را تسهیل کنیم.

او گفت: نیرو‌های درمانی با توجه به مشغله بالا و بستری‌های کرونا دچار خستگی شده اند و نباید بیش از این شاهد افزایش بستری‌ها باشیم.

استاندار اردبیل تسریع در اجرای طرح و غربالگری و شناسایی مبتلایان برای درمان و قرنطینه را ضروری دانست و افزود: با این اقدامات باید تلاش کنیم حداقل میزان بستری‌ها را به نصف کاهش دهیم.

بهنام جو گفت: تمامی امکانات و نیرو‌ها در راستای اجرای طرح سپهبد سلیمانی مهیا بوده و باید در برهه کنونی که دشمنان بر علیه کشور توطئه می‌کنند، مصمم‌تر از گذشته در راستای ریشه کنی این ویروس و کاهش تلفات انسانی حرکت کنیم.