جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

گرمی قطب توسعه ورزش‌های رزمی است - خبر

 

 

گرمی قطب توسعه ورزش‌های رزمی است

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی گفت: شهرستان گرمی در سطح استان اردبیل قطب استعدادیابی و پرورش ورزشکاران رشته‌های مختلف رزمی است که در سطح استانی و ملی همواره خوب درخشیدند.

گرمی قطب توسعه ورزش‌های رزمی است

علی عزیزی عصر امروز در نشست بررسی مشکلات ورزش شهرستان گرمی با اولویت توسعه فضاهای ورزشی در روستاها اظهار کرد: ما در بخش انگوت و موران تنها دو باب سالن ورزشی داریم که براساس آمایش سرزمینی ما در دو رشته کاراته و همچنین والیبال توانمندی‌های خوبی را در شهرستان گرمی به ویژه بخش انگوت داریم که در لیگ استانی نیز توانستند به مقام نایب قهرمانی برسند.

وی با یادآوری اینکه در احیای ورزش کاراته در سبک کیوکوشین توانسته‌ایم ورزشکاران خوبی را راهی مسابقات کشوری و حتی برون‌مرزی کنیم، تصریح کرد: ما در مسابقات استانی و کشوری همواره با قهرمانی‌ها و مدال‌آوری‌های ورزشکاران‌مان روبه‌رو بودیم و قطعاً سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند گرمی را به یک قطب ورزش رزمی در کشور تبدیل کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی گفت: ‌ما در مناطق روستایی به سالن‌های چند منظوره ورزشی نیازمندیم تا در رشته‌های مختلف از فوتسال گرفته تا کشتی، والیبال و کاراته بتوان از این ظرفیت استفاده کرده و زمینه توانمندی ورزشکاران‌مان را فراهم کرد.

عزیزی به کمبود فضاهای ورزشی در مناطق روستایی و خود شهر گرمی اشاره کرد و افزود: سالن ورزشی چندین روستا در این شهرستان به دلیل کمبود اعتبارات چند سالی است که متوقف شده بود اما امیدواریم با تأمین اعتبار طی دو سال آینده بخشی از این مشکلات اعتباری برطرف و نسبت به تکمیل این واحدها اقدام لازم انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما به راحتی می‌توانیم با توسعه ورزش‌های همگانی و قهرمانی شهرستان گرمی را به یک قطب توانمند در ورزش استان تبدیل کنیم که انتظار می‌رود در این زمینه حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به شکل مطلوب انجام شود.

عزیزی به نبود یک چمن مناسب ورزش فوتبال و همچنین عدم حمایت اسپانسرهای لازم از تیم‌های ورزشی اشاره کرد و ادامه داد: مجتمع کشت و صنعت سیدی در این شهرستان به عنوان اسپانسر و حمایت‌کننده وارد این گود شده و توانسته از تیم‌های ورزشی مختلف حمایت کند که جا دارد از همراهی‌ها و حمایت‌های دکتر میر ناصر سیدی در این زمینه قدردانی کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از نوجوانان فوتبالیست گرمی بعد از تست‌های استعدادیابی به عنوان یک ورزشکار توانمند به تیم نوجوانان کشور دعوت شد که به راحتی می‌توانیم چنین استعدادهایی را شناسایی و راهی مسابقات ملی و کشوری کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی در مورد نبود یک تیم قدرتمند فوتبال از این شهرستان در لیگ استانی و لیگ‌های کشوری گفت: تنها مشکل در این زمینه نبود حمایت‌های مادی و عدم همراهی اسپانسرهاست که امیدواریم در این زمینه نیز مشکلات و موانع یکی پس از دیگری برطرف شود.