جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

گردهمایی شهرداران، شوراهای استان با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی - خبر

 

 

گردهمایی شهرداران، شوراهای استان با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

گردهمایی شهرداران، شوراهاو سازمان نظام مهندسی استان با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد.

گردهمایی شهرداران، شوراهای استان با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این گردهمایی رضایی رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای اتمام پروژه های بزرگی همچون بزرگراه های استان اردبیل باید از ظرفیت اسناد خزانه اسلامی به خوبی استفاده کرد گفت: در زمینه تامین درآمد ثابت برای شهرداری ها پیگیر لایحه درآمد پایدار برای شهرداری ها هستیم.

در این گردهمایی همچنین استاندار اردبیل حمایت از بخش خصوصی و حذف قوانین و مقررات دست و پاگیر این حوزه را از مهمترین راه های حل مشکلات اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و خاطر نشان کرد: اگر مجلس کمک کند که این دور گذر از وابستگی به نفت تبدیل به استفاده از ظرفیت های قانونی برای تسهیل در سرمایه گذاری بخش خصوصی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

در این گردهمایی همچنین راحتی قائم مقام سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های کشور با بیان اینکه دولت پنج لایحه را در حمایت از شهرداری‌ها، شوراها و دهیاری‌ها آماده تقدیم مجلس کرده است، گفت: این لوایح در حال گذر از بررسی کمیسیون‌های تخصصی هیأت دولت است که پیش‌بینی‌ می‌کنیم تا آخر امسال همه این لوایح تقدیم مجلس شود.

درادامه این گردهمایی مهندس آذرنژاد معاون عمرانی لاستاندار اردبیل، آقازاده رییس شورای های اسلامی استان، زنده شهردار سرعین که به نمایندگی از شهرداران استان سخن گفت در سخنان جداگانه ای بر ضرورت توجه مجلس شورای اسلامی بر حل مشکلات و تحقق درآمد پایدار شهرداری ها و سازمان های نظام مهندسی ساختمان تاکید کردند.