جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

گردنه سخت‌گذر الماس در جاده اردبیل ، گیلان حذف می‌شود - خبر

 

 

گردنه سخت‌گذر الماس در جاده اردبیل ، گیلان حذف می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اجرا و احداث پروژه تونل در مسیر راه خلخال - اسالم و حذف گردنه صعب‌العبور الماس واقع در این مسیر کوهستانی و برفگیر منطقه جنوب این استان خبرداد.

گردنه سخت‌گذر الماس در جاده اردبیل ، گیلان حذف می‌شود

داود شایقی افزود: برای اجرای این پروژه حیاتی ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه در سال جاری از محل اعتبارات سفر رییس‌جمهوری به استان تخصیص یافته و عملیات اجرایی آن تابستان امسال آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه احداث تونل گردنه سخت و بلند الماس در جنوب استان اردبیل یکی از آرزوهای دیرینه مردم خلخال برای سهولت در  تردد به استان گیلان در فصول سرد سال و زمان بارش برف است، اظهارداشت: استاندار اردبیل توجه ویژه‌ای به اجرای این پروژه دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تکمیل طرح‌های راه‌سازی بزرگ و مهم منطقه جنوب استان اردبیل مورد توجه استانداری اردبیل است، گفت: در کنار اجرای این پروژه تامین اعتبار لازم جهت ادامه عملیات اجرایی پروژه احداث  راه اصلی خلخال ،کلور ، درام  به منجیل نیز جزو اولویت‌های  کاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.

شایقی در زمینه اولویت طرح‌ها و پروژه‌های استان و ضرورت تکمیل آنها افزود: در کنار تکمیل راه‌آهن اردبیل به عنوان اولویت اصلی،  احداث بزرگراه، احداث بیمارستان، توسعه و تجهیز امکانات در بخش کشاورزی بویژه سامانه آبیاری نوین و تکمیل طرح‌های آب و خاک و همچنین توجه به زیرساخت‌ها در بخش شهرک‌های صنعتی و کمک به اجرای طرح‌های فرهنگی در اولویت قرار دارد.

او تشریح کرد: در کنار تکمیل راه‌آهن اردبیل تا تیرماه سال ۱۴۰۰ احداث و افتتاح سالانه ۵۰ کیلومتر بزرگراه و احداث پنج پیست اسکی و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در بخش‌های مختلف بویژه در بخش راه‌سازی در سال جاری مدنظر دستگاه‌های مختلف اجرایی استان است.