جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

گرامیداشت 22 اسفند روز شهدا در مناطق مختلف استان اردبیل - خبر

 

 

گرامیداشت 22 اسفند روز شهدا در مناطق مختلف استان اردبیل

یادوراه شهدای روستای چای گرمی انگوت با محوریت شهید شاخص ایران مرحمت بالازاده در زادگاه آن شهید گرانقدر برگزار شد.

گرامیداشت 22 اسفند روز شهدا در مناطق مختلف استان اردبیل

در این یادواره که با حضور نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولین شهرستانی و اهالی منطقه برگزار شد، نوحه خوانی شده و کلیپ شهدا پخش شد.

 با حضور استاندار نیز مراسمی امروز در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار و روز شهید گرامی داشته شد. در این مراسم خدابخش با گرامیداشت سالروز شهادت مهدی باکری و شهدای بمباران اردبیل ، بر زنده نگه داشتن یاد شهدا و تکریم والدین آن بزرگواران تاکید کرد.

 لکورج مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز از وجود 3 هزار و 400 شهید ، بیش از 11 هزار جانباز و بیش از 700 آزاده در استان خبر داد.

 در ادامه حاضران در مراسم با حضور در گلزار شهدای بهشت فطمه ، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

در سایر مناطق استان نیز مسئولان و اقشار مختلف مردم با خانواده شهدا دیدار کرده و با حضور در مزار شهدا ضمن غبارروبی و عطرافشانی مزار شهیدان یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

به مناسبت روز شهدا سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز بیانیه ای صادر کرد. در قسمتی از این بیانیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام آمده است: شهدا حادیان انقلاب اسلامی هستند که شجاعت، شهادمت و رشادت را در سایه تدبیر و هدایتهای امام شهیدان به کار گرفته و تا پای جان و تحقق و استقرار حکومت اسلامی ایستادند.