جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

گرامیداشت روز صنعت و معدن؛ تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه - خبر

 

 

گرامیداشت روز صنعت و معدن؛ تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه

به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن مراسمی با حضور مسئولان استانی و صنعتگران، سرمایه گذاران و مدیران واحدهای صنعتی و بخشهای خصوصی در اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی اردبیل برگزار و از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی نمونه تجلیل شد.

گرامیداشت روز صنعت و معدن؛ تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما در این مراسم تابش معاون وزیر صنعت گفت: ایران در وضعیت جنگ تمام عیار اقتصادی است ولی با تکیه بر حرکتهای دانش بنیان، بومی سازی صنایع، کاهش مصارف وارداتی و مدیریت صحیح به موفقیتهای بزرگی نایل شده ایم .

استاندار اردبیل نیز گفت: با توجه به رونق و توسعه واحدهای تولیدی و همچنین احیای واحدهای راکد سال ۹۸ را می توان به سال رونق صنعت و اقتصاد در استان اردبیل نامگذاری کرد.

اکبر بهنام جو اظهار داشت: فعالیت های اقتصادی و صنعتی در استان اردبیل با یکدلی و یکپارچگی انجام می شود و تکمیل پروژه ها تحریم های اقتصادی را بی اثر می کند.
وی با بیان اینکه دشمن در صدد ناامید کردن مردم از نظام است افزود: تحریم های ظالمانه دشمن و ایجاد ناامنی اقتصادی در جامعه نمی تواند به اراده آهنین صنعتگران و سرمایه گذاران در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان اردبیل تاثیر بسزایی داشته باشد.
استاندار اردبیل از برگزاری همایش مدیران بانک ها در اردبیل خبر داد و افزود: این همایش با محوریت بانک ملی و مشارکت بانک های خصوصی که با حضور نماینده سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور برگزار می شود برای استان اردبیل فرصت استثنایی خلق می کند.
وی از تشکیل جلسه هماهنگی قبل از سفر رییس جمهور به استان سخن گفت و افزود: در دیدار با معاون رییس دفتر و مسئول سفرهای رییس جمهور مقرر شد در ۹ مردادماه به مدت سه روز به جای تهران جلسات بررسی و احصای مشکلات در اردبیل برگزار شود.
بهنام جو ادامه داد: در این جلسات دو بخش عمران و تسهیلات بانکی بررسی و ارزیابی می شوند و نتیجه نهایی بصورت مصوبه و تصمیمات نهایی در اختیار ریاست محترم جمهوری قرار می گیرد.
استاندار اردبیل اشتغال در حوزه صنعت را پایدار و دائمی بر شمرد و گفت؛ در بخش کشاورزی و گردشگری بطور معمول اشتغال فصلی است اما صنعت در تمام فصول جریان دارد.

ملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون صنایع هم با اشاره به اینکه هنوز با صنعتی شدن فاصله داریم افزود: علیرغم تمام مشکلات اقتصادی از برکات تحریمهای ضد ایرانی دشمن، هدفمند شدن و خود اتکایی واحدهای صنعتی است.
در این مراسم پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی اردبیل نیز به یکسان سازی نرخ ارز برای جلوگیری از رانت خواری و کاهش معضلات بخش صنعت شد.
صادقی مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان در سخنانی از پایین بودن 12 درصدی سهم اشتغال استان از بخش صنعت خبرداد و گفت : با تخصیص تسهیلات یک هزارو 200 میلیاد تومانی برای 190 واحد صنعتی و تولیدی راکد و نیمه راکد بخش عمده ای ازمشکلات بیکاری استان رفع خواهد شد.
گفتنی است پیش از این مراسم شصت و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار و مدیران بانکی و مسئولان استانی برخی از مسائل اقتصادی و صنعتی استان اردبیل را بررسی کردند.