جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

گاز شهری به ۲۲ روستای خلخال می‌رسد - خبر

 

 

گاز شهری به ۲۲ روستای خلخال می‌رسد

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی اهالی ۲۲ روستای واقع در سه بخش مرکزی ،شاهرود و بخش خورش‌رستم این شهرستان از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

گاز شهری به ۲۲ روستای خلخال می‌رسد

سردار اسماعیلی افزود: تلاش می‌شود با تکمیل عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستاهای این شهرستان ضمن افزایش تعداد خانوارهای روستایی برخوردار از تسهیلات گاز شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی خلخال از تسهیلات گاز طبیعی به ۹۷ درصد تا پایان سال آینده افزایش یابد.

وی گفت: هم‌اکنون ۲۲ طرح و پروژه گازرسانی روستایی شامل طرح گازرسانی به ۱۲ روستای واقع در بخش خورش‌رستم ، ۶ روستای شاهرود و ۶ روستای بخش مرکزی خلخال در حال اجرا است که تعدادی از این طرح ها قبل از آغاز فصل سرما به بهره‌برداری می‌رسند.

او با اشاره به محدودیت اعتباری در شرکت گاز و مشکل تامین اعتبارات پروژه‌های آغاز شده از سال‌های گذشته با توجه به افزایش تجهیزات گازرسانی در بازار اظهارداشت: سیاست جدید شرکت ملی گاز کشور پرهیز از آغاز پروژه‌های گازرسانی جدید در شهرستان‌های با شاخص بهره‌مندی بیش از ۹۵ درصد از گاز طبیعی بوده و بر این اساس شرکت گاز استان اردبیل پروژه جدیدی را در بیشتر شهرستان‌های استان که شاخص آنها بالای ۹۵ درصد است، اجرا نخواهد کرد.

اسماعیلی اظهارداشت: کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه خلخال موجب افزایش هزینه‌های اجرای طرح‌های گازرسانی و کندی اجرای این طرح‌ها شده طوری‌که هزینه تمام شده برای گازرسانی به ۶ روستای خلخال با اجرای طرح گازرسانی به ۳۰ روستای شمال استان اردبیل برابری می‌کند.