حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

گازرسانی به 10 روستای بخش جعفرآباد مغان - خبر

 

 

گازرسانی به 10 روستای بخش جعفرآباد مغان

در مراسمی طرح گاز رسانی به 10 روستای بخش جعفرآباد شهرستان بیله سوار افتتاح شد.

گازرسانی به 10 روستای بخش جعفرآباد مغان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در این مراسم گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال آینده میزان برخورداری خانوارهای روستایی استان به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد که در همین راستا پروژه گازرسانی به ۳۲۰ روستای استان در حال اجرا است.

خدایی افزود: در حال حاضر هزارو 56 روستای شهرستان بیله سوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که از این میزان 656 روستا در دولت تدبیر و امید گازدار شده اندکه 88 درصد روستاهای بالای 20خانوار استان اردبیل را شامل می شود.

فرماندار بیله سوار نیز در این مراسم گفت: طرح گازرسانی به 10 روستای ،شورگل،کرم کندی،بالاخان کندی،مراد علی کندی،شابی کندی،حاج آقاکندی، قوطوربلاغ، هموار کندی، یانبلاغ و اوچبلاغ از سال 95 آغاز شده و با اعتبار دو میلیارد تومان350 خانوار روستایی را تحت پوشش گاز طبیعی قرار داده است.

قبادی با بیان اینکه برای این طرح بیش از 32 کیلومتر خطوط شبکه و لوله گذاری انجام شده است افزود: بیش از شش هزار و 400خانوار روستایی شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده اند و تا پایان سال 97 حدود 95% از روستاهای بالای 20خانوار شهرستان بیله سوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.