جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

گازرسانی به ده روستای شهرستان کوثر - خبر

 

 

گازرسانی به ده روستای شهرستان کوثر

گاز رسانی به ده روستای شهرستان کوثر با 30 میلیارد ریال هزینه کرد در مسجد جامع روستای سنی نشین هشین از توابع بخش فیروز کوثر ، به بهره برداری رسید.

گازرسانی به ده روستای شهرستان کوثر
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل شرکت گاز استان در آیین بهره برداری از گاز رسانی به این روستاها گفت: با افتتاح این طرح روستاهای زناب ، ناطور ، شرف آباد ، کچل درق ، هشین ، امیر آباد ، افشار ، اَم آباد، مشکول و علاء الدین از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند . 
 
خدایی اعتبار در نظر گرفته شده از سوی دولت برای گازرسانی به هر خانوار روستایی را 60 میلیون ریال بیان کرد و افزود : با بهره برداری از این پروژه بالغ بر 300 خانوار روستایی دیگر در کوثر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند که برای اجرای این طرح 30 میلیارد ریال هزینه شده است. 
 
وی اضافه کرد: شهرستان کوثر تا 5 سال قبل از شهرستان های کم برخوردار گاز در استان بود که در سنوات گذشته با شرایط ایجادی و تدبیرات دولت در قالب بند واو تبصره دو قانون بودجه سال 93 تمامی روستاهای بالای 20 خانوار و روستاهایی که در این مسیر قرار داشتند در ردیف گازرسانی قرار گرفتند.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به وجود ده ها ایستگاه تقویت فشار گاز در مسیر خط انتقال در کشور ، گفت: فشار گازی که در ابتدای خط انتقال است هیچ تفاوتی با انتهای آن حتی در دورترین نقاط کشور ندارد.