جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کوچ عشایر استان اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

کوچ عشایر استان اردبیل آغاز شد

کوچ بهاره عشایر استان اردبیل از روز شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

کوچ عشایر استان اردبیل آغاز شد
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: کوچ بهاره عشایر این استان تا ۱۷ خردادماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.
 
معرفت آذری اظهارداشت: برای تسهیل در روند کوچ بهاره هماهنگی لازم با تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله دامپزشکی، منابع طبیعی، شرکت نفت، هلال احمر، راهداری، پلیس و علوم پزشکی برای ارائه خدمات بهتر به عشایر انجام شده است.
 
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جامعه بیان‌کرد: شرایط مرتعی اجازه تعویق زمان کوچ عشایر را نداد و امسال کوچ عشایر نسبت به پارسال دیرتر آغاز شد.
 
او  اضافه‌کرد: ۱۰ هزار ماسک، ۱۵ هزار جفت دستکش، هزار بطری مایع ضدعفونی کننده و هزار بسته آب معدنی تهیه و در بین عشایر استان توزیع می‌شود.
 
آذری با بیان اینکه عشایر از کوچ به صورت پیاده خودداری کرده و با استفاده از خودرو کوچ کنند، ادامه‌داد: عشایر همچنین هنگام کوچ دفترچه عشایر خود را به همراه داشته باشند.
 
وی تاکیدکرد: عشایر از کوچ شبانه و اتراق در کنار محورهای مواصلاتی و کنار رودخانه‌ها و مناطق سیل‌خیز خودداری کنند.
 
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل خواستار توجه عشایر به زمان تعیین شده کوچ شد و گفت: عشایر زحمتکش هنگام کوچ در مواجه با هر نوع مشکلات مراتب را به این اداره کل یا ادارات شهرستان‌های استان اطلاع دهند.
 
آذری افزود: در این مدت به استناد آیین‌نامه ساماندهی امور عشایر و با همکاری دستگاه‌های مرتبط خدماتی مانند تامین آب شرب، سوخت، تامین نهاده‌های دامی، نظارت بر چرای دام، خدمات فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، خدمات دامپزشکی، ایجاد امنیت در مسیرکوچ و محل استقرار عشایر و تسطیح و مرمت راه‌های عشایری به این قشر ارائه خواهد شد.
 
او اضافه‌کرد: برای خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به عشایر کوچنده چند گروه ثابت و سیار در مسیر کوچ مستقر هستند تا کوچ سالم و بدون خسارت داشته باشیم.