سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کوه سبلان با شعار «سبلان پاک» پاکسازی می‌شود/ لزوم ساماندهی مسیر اصلی صعود به سبلان - خبر

 

 

کوه سبلان با شعار «سبلان پاک» پاکسازی می‌شود/ لزوم ساماندهی مسیر اصلی صعود به سبلان

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در قالب یک برنامه فرهنگی زیست محیطی، پاکسازی طبیعت کوه سبلان با شعار «سبلان پاک» انجام می‌شود.

کوه سبلان با شعار «سبلان پاک» پاکسازی می‌شود/ لزوم ساماندهی مسیر اصلی صعود به سبلان

سجاد انوشیروانی اظهار کرد: کوه سبلان به‌عنوان یکی از نمادها و هویت استان اردبیل است و باید به خوبی از این میراث حفاظت شود که در این راستا در قالب یک برنامه فرهنگی زیست محیطی، پاکسازی طبیعت کوه سبلان با شعار «سبلان پاک» انجام می‌شود.

وی با اشاره به عزم جدی برای پاکسازی سبلان، افزود: پاکسازی مسیرهای منتهی به قله یکی از کوچکترین کارهایی است که می‌توان در جهت حفاظت از این نعمت خدادادی انجام داد.

لزوم ساماندهی مسیر اصلی صعود به سبلان

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل عنوان کرد: باید صعودهایی که به سبلان انجام می‌شود ساماندهی گردد و برای تحقق این امر دستگاه‌های اجرایی دیگر باید همراه و کمک حال اداره کل ورزش و جوانان باشند.

انوشیروانی با اشاره به این‌که تنها مسیر اصلی صعود به سبلان، از شهرستان مشگین‌شهر است، ادامه داد: باید به‌صورت ویژه این مسیر ساماندهی گردد تا بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای گردشگران و ورزشکاران سراسر کشور باشیم.

تلاش برای ثبت جهانی سبلان

وی با اشاره به ایجاد اتاق هدایت رادیویی در سبلان، تصریح کرد: با این کار می‌توانیم تمامی صعودها و مشکلات این قله با عظمت را رصد کرده و سریعاً برای حل آن‌ها اقدام کنیم.

وی با اشاره به تلاش برای ثبت جهانی سبلان، بیان کرد: برای ثبت جهانی قله سبلان نیاز است تا بسترهای مختلفی ایجاد شود که پاکسازی سبلان می‌تواند یکی از عوامل تسریع در ثبت جهانی این کوه باشد.