سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کوهنوردان ‌ایران به قله سبلان صعود می‌کنند - خبر

 

 

کوهنوردان ‌ایران به قله سبلان صعود می‌کنند

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده صعود سراسری به قله سبلان با حضور کوهنوردان از استان‌های مختلف اسفندماه برگزار می‌شود.

کوهنوردان ‌ایران به قله سبلان صعود می‌کنند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا برادران گفت: براساس برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده مقرر بود که صعود سراسری به قله سبلان در روزهای 21 و 22 بهمن‌ماه انجام شود اما به دلیل شرایط نامساعد جوی این صعود لغو و به اسفندماه امسال موکول شد.
 
وی بیان کرد: بر این اساس هدفگذاری و برنامه‌ریزی شده تا این صعود سراسری با حضور 40 نفر از کوهنوردان شمالغرب کشور در روزهای دوم و سوم اسفندماه امسال برگزار شود که امیدواریم بتوانیم شاهد مساعد شدن شرایط جوی در این منطقه و انجام این صعود به شکلی مطلوب و مناسب باشیم.
 
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به حضور شرکت کنندگان و کوهنوردان از استان‌های مختلف در این صعود سراسری گفت: کوهنوردانی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان در این صعود حضور خواهند داشت که در مورد تغییر زمان برگزاری این رویداد ورزشی اطلاع رسانی لازم به ادارات کل ورزش و جوانان این استان‌ها انجام شده است.
 
برادران افزود: مقرر بود که از هر استان چهار کوهنورد شامل دو نفر آقا و دو نفر خانم در این صعود شرکت کنند که باید در صورت تغییر اسامی کوهنوردان اعزامی از استان های حاضر این موضوع تا 28 بهمن ماه اطلاع رسانی شود تا در زمینه تغییر و جایگزین اسامی اقدامات لازم انجام شود.
 
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به ظرفیت های کوه سبلان برای جذب ورزشکاران و کوهنوردان از مناطق مختلف کشور تصریح کرد: قله چهار هزار و 888 متری سبلان همواره از کوه‌ها و قله‌های مورد توجه کوهنوردان بوده و در فصول مختلف میزبان این کوهنوردان بوده که تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم شاهد صعود این کوهنوردان بدون هیچ گونه حادثه‌ای باشیم.