سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کنگره سرداران و 3400 شهید اردبیل به‌زودی برگزار می‌شود - خبر

 

 

کنگره سرداران و 3400 شهید اردبیل به‌زودی برگزار می‌شود

استاندار اردبیل گفت: همه دستگاه‌ها، نهادهای دولتی و مردمی باید تلاش کنند تا در کوتاه‌ترین زمان، کنگره سرداران، امیران و 3 هزار و 400 شهید استان اردبیل به شکل ملی و با تدارک برنامه‌های مختلف برگزار شود.

کنگره سرداران و 3400 شهید اردبیل به‌زودی برگزار می‌شود

مجید خدابخش در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای ورزشکار با محوریت شهید شاخص ورزش کشور اسماعیل اعلمی در استانداری اردبیل اظهار کرد: ما باید هر چه سریعتر برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایمان را برای برگزاری این کنگره عظیم انجام دهیم که البته ما در سال‌های اخیر میزبان کنگره‌های شهدای ارتش و سایر گروه‌های ایثارگر بودیم که دوشنبه هفته آینده نیز یادواره 184 شهید ورزشکار با محوریت شهید اعلمی در اردبیل برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها، نهادهای دولتی و مردمی باید تلاش کنند تا در کوتاهترین زمان کنگره سرداران، امیران و 3 هزار و 400 شهید استان اردبیل به شکل ملی و با تدارک برنامه‌های مختلف برگزار شود.

استاندار اردبیل گفت: ‌این آیین‌ها جزو شعائر الهی هستند که اسباب تقویت و توانمندی قلوب مؤمنان را در مسیر معنویت فراهم می‌آورد و به یقین این حرکت‌ها اثر تربیتی بی‌نظیری دارد.

خدابخش افزود: ‌خداوند متعال در قرآن کریم بارها سرگذشت انبیای الهی را یادآوری می‌کند که این یادآوری خود برای تبیین حقیقت مسأله است تا از بین این یادآوری‌ها الگوی عملی و اخلاقی به جامعه ارائه کرده و به نوعی غفلت‌زدایی شود.

وی بیان کرد: ما انتظار داریم در قالب یادواره‌ها و کنگره‌های مختلف که ضرورت دارد از رسانه ملی نیز پخش شود،‌ بهترین مفاهیم را به نسل آینده منتقل کنیم تا این حرکت هم برای ما ره توشه آخرت باشد و هم نسل‌های جوان و نوجوانمان را با ابعاد این موضوع بیشتر و بهتر آشنا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، استاندار اردبیل با یادآوری اینکه مسؤولان استان اردبیل باید از هم‌اکنون برای برگزاری کنگره سرداران، امیران و 3 هزار و 400 شهید استان برنامه‌ریزی کنند، اضافه کرد: ‌باید در سال آینده قبل یا بعد از ماه مبارک رمضان این برنامه‌ریزی‌ها به شکل درست و صحیح انجام شود.