رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

کنکور معیار سنجش عملکرد آموزش و پرورش اردبیل نیست - خبر

 

 

کنکور معیار سنجش عملکرد آموزش و پرورش اردبیل نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل معتقد است کنکور معیار سنجش عملکرد این مجموعه نبوده و خروجی آن نباید با کنکور ارزیابی شود.

کنکور معیار سنجش عملکرد آموزش و پرورش اردبیل نیست
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری گفت: با وجود اینکه بهبود وضعیت رتبه اردبیل در کنکور مطالبه خود ما و عموم مسئولان است اما نباید به عنوان معیار اصلی سنجش عملکرد آموزش و پرورش قلمداد شود.
 
وی با بیان اینکه اردبیل رتبه 20 کشوری در کنکور را دارد، افزود: قبلا تصور می‌شد مشکل اصلی رتبه بالای اردبیل در کنکور به قطب آموزشی این استان مرتبط است در حالی که در بررسی ابعاد مختلف نهایتا، قطب کنکور از چرخه بررسی خارج شد و مسئله دیگری مطرح شده است.
 
ناصری با تاکید به ضرورت بازنگری در سهمیه استان اردبیل به عنوان استان محروم و مرزی، گفت: در اردیبهشت سال 72 مصوبه ای به تصویب رسیده که 40 درصد از ظرفیت دانشگاه هر استان محروم و مرزی را به متقاضیان خود استان اختصاص یابد اما متاسفانه به دلیل اینکه اردبیل در بهمن ماه همان سال استان شده از این مصوبه محروم مانده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: از دانشگاه مادر استان درخواست شده تا این موضوع را بررسی کرده و نسبت به قرارگیری اردبیل در لیست استان‌های این مصوبه اقدام شود تا بتوان بخش قابل توجهی از مشکل کنکور را حل کند.
 
وی با بیان اینکه تنوع رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار نیز ضروری است، افزود: متاسفانه گرایش شدید به رشته تجربی در بین دانش آموزان اردبیلی مشاهده می‌شود و امسال از 21 هزار داوطلب کنکور در استان، 12 هزار نفر پشت کنکوری بوده و عمدتا به دلیل قبولی در رشته  پزشکی پشت کنکور مانده‌اند.