سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کندگوروشو - نمایش محتوای صدا

 

 

کندگوروشو

Loading the player...

برنامه کندگوروشو از تولیدات صدای مرکز اردبیل به مدت 30 دقیقه روزهای فرد هفته ساعت 19:15 با هدف آشنایی مخاطبان با روستاهای استان تهیه و پخش می شود.

حدود 40 درصد از جمعیت استان را روستاییان و عشایر تشکیل می دهند  و بخشی از جمعیت شهرهای استان خصوصا حاشیه های شهر را مهاجرین روستایی و عشایری تشکیل می دهند. پخش برنامه ی روتین برای این تعداد قابل توجه و ضروری به نظر می رسند.

از اهداف این برنامه می توان به موارد ذیل اشاره کرد: تاکید برتوسعه دامداری، باغبانی ، پرورش ماهی و دام طیور، کشاورزی، تبیین آثار و پیامدهای بی توجهی به ظرفیت مراتع، جنگلها و اراضی، زمینه سازی برای افزایش تولید، ترویج فرهنگ کار و بالا بردن روحیه ی کار و بالا بردن روحیه ی کار جمعی در انجام امور روستا و ...

برنامه کندگوروشو به موضوعات روز کشاورزی و دامی می پردازد در هر برنامه با یکی از کشاورزان و دامداران بصورت تلفنی ارتباط برقرار می شود و درباره موضوعات کشاورزی و دامداری مشخصات محل زندگی آنها سوال می شود.

مصاحبه با اهالی روستا و تهیه گزارش از محل زندگی آنها در خصوص نحوه فعالیت و کسب و کار آنها و بیان مسائل و مشکلات روستائیان از آیتم های دیگر برنامه است.

تاریخ تولید: 94/02/13

تهیه کننده: حسن کامرانی

گوینده: فریده محمدی فرد

گزارشگر: علی پرویزی

صدابرداران : قاسم لطفی، بهرادمرادپور، رسول مهاجر

دستیار: قاسم لطفی