جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کمیته امداد نیازمند مشارکت خیران در تامین مسکن مددجویان اردبیلی است - خبر

 

 

کمیته امداد نیازمند مشارکت خیران در تامین مسکن مددجویان اردبیلی است

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای تامین مسکن مناسب خانوار تحت حمایت نیازمند مشارکت هرچه بیشتر مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم تا آن‌ها از سرپناهی مقاوم بهره‌مند شوند.

کمیته امداد نیازمند مشارکت خیران در تامین مسکن مددجویان اردبیلی است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای تامین مسکن مناسب خانوار تحت حمایت نیازمند مشارکت هرچه بیشتر مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم تا آنها از سرپناهی مقاوم بهره‌مند شوند.
 
حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در دیدار با نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مسکن یکی از دغدغه‌های مهم مددجویان تحت حمایت است، گفت: امسال با توجه به افزایش نرخ اجاره و ودیعه مسکن از مسئولان ذی‌ربط خواستاریم با تمهیدات مناسب به اقشار آسیب‌پذیر کمک کنند.
 
او با اعلام اینکه هم‌اکنون ۳۰۰۰ خانوار از مجموع مددجویان تحت حمایت اجاره‌نشین هستند، افزود: متاسفانه شرایط خانوارهای اجاره‌نشین تحت حمایت به علت افزایش ودیعه و اجاره سخت‌تر شده است.
 
دشتی با بیان اینکه با همیاری و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های خیران، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم روند تامین مسکن برای مددجویان را که فاقد منزل مناسب هستند، تسهیل کنیم، گفت: تامین مسکن مناسب برای خانوار تحت حمایت یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد در بحث توانمندسازی که امیدواریم با همکاری‌های همه‌جانبه این امر محقق شود.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در بحث تامین مسکن محرومان باید تغییر رویکرد داشته باشیم، افزود: باید از نیکوکاران به خصوص مجمع خیران مسکن‌ساز پشتیبانی معنوی صورت گیرد تا با ترویج ساخت مسکن برای فقرا، این امر رواج بیشتری یابد.
 
او در ادامه سخنان خود به حمایت کمیته امداد استان اردبیل از ۴۰ هزار و ۸۰۰ خانوار نیازمند اشاره کرد و گفت: حدود ۱۳ هزار خانوار از مجموع مددجویان تحت حمایت، طی چندسال گذشته از محل تبصره ۱۴ هدفمندی یارانه‌ها مورد حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند.
 
دشتی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مستمری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت واریز می‌شود، افزود: پیشنهاد می‌شود که با در نظر گرفتن نوع نیاز و بررسی دقیق مشکلات افرادی که برای دریافت خدمات حمایتی «پشت نوبت» کمیته امداد قرار دارند، تمهیدات لازم برای اشتغال‌زایی و خوداتکایی آنها نیز به کار گرفته شود که این امر می‌تواند خدمات بلاعوض را به خدمات معوض بدل کند.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه این نهاد با تمرکز بر توانمندسازی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اقشار نیازمند می‌کوشد فقر و محرومیت را ریشه‌کن کند، گفت: کمیته امداد کاملا برنامه محور حرکت می‌کند که با یاری خیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواهیم توانست ضمن دستگیری از محرومان، به توانمندسازی و خودکفایی آنها نیز کمک کنیم.