جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کمیته امداد بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است - خبر

 

 

کمیته امداد بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: کمیته امداد بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است.

کمیته امداد بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید امیرمنصور برقعی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه آمار بیکاری در استان اردبیل برای این استان پسندیده نیست و بانکهای عامل برای رشد استان و ایجاد اشتغال باید در ارائه تسهیلات سختگیری نکنند تا شاهد ایجاد اشتغال در سطح استان اردبیل باشیم.
 
وی گفت: طبق آمارهای سال گذشته 76 درصد منابع استان اردبیل که در رابطه با طرحهای اشتغال کمیته امداد به استانها تخصیص یافته بود جذب شده ولی در بسیاری از استانها آمار جذب این تسهیلات بالای 100 درصد بوده است و در استان اردبیل نیز بانکهای عامل باید همکاری لازم را داشته باشند تا با جذب تسهیلات توسط متقاضیان وامهای اشتغال شاهد ایجاد اشتغال نیز در این استان باشیم.
 
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: طرحهای ایجاد اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) نتایج مثبتی به دنبال داشته و یکی از سیاستهای کمیته امداد حمایت از ارائه تسهیلات برای طرحهای اشتغال است که هم‌اکنون کمیته امداد امام خمینی(ره) توانسته 20 درصد مشاغل تولید شده در کشور را ایجاد کند که از این نظر این مجموعه بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است.
 
برقعی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در رابطه با ایجاد اشتغال حتی بیشتر از وزارتخانه‌های تابعه دولت اقدام کرده و بالاترین کمک را به دولت در حوزه اشتغالزایی داشته است که متاسفانه در استان اردبیل متوسط جذب منابع مالی و تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایین‌تر از میانگین کشوری است و باید گره‌گشایی‌ها در این رابطه انجام شود.
 
وی بیان کرد: برای اینکه این تسهیلات حمایتی جذب شود باید هماهنگی بین نهادهای مختلف به ویژه بانکها وجود داشته باشد چرا که نبود اشتغال و نیز نبود درآمد باعث ایجاد رکود اقتصادی در منطقه می‌شود که باید تمام تلاش خود را بری ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای مردم به ویژه مددجویان انجام دهیم.
 
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار کرد: خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از برنامه‌های این مجموعه در سطح کشور است که یکی از سیاستهای کمیته امداد کاهش خانوارهای مددجویان به روش ایجاد خودکفایی است که اگر اقدامات اولیه برای این اقدام انجام شود و به نوعی چرخ حرکت آنها را استارت بزنیم به طور یقین زندگی آنها سمت و سو گرفته و با بهبود وضعیت مالی مواجه می‌شوند.
 
برقعی گفت: یک هزار و 500 میلیارد تومان در مجموع توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ایجاد اشتغال و ارائه تسهیلات برای مددجویان این کمیته تخصیص یافته است که بیش از 100 هزار نوع شغل در سطح کشور برای مددجویان کمیته امداد خمینی(ره) استان اردبیل ایجاد شده است.