رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

کمک 36میلیارد ریالی مردم اردبیل در طرح محسنین - خبر

 

 

کمک 36میلیارد ریالی مردم اردبیل در طرح محسنین

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین بیش از 36 میلیارد ریال در پنج ماهه نخست سال‌جاری به کودکان تحت حمایت کمک کرده‌اند.

کمک 36میلیارد ریالی مردم اردبیل در طرح محسنین

صفر توحیدی اظهار کرد: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در پنج ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۳۶ میلیارد ریال به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همواره شاهد افزایش کمک‌های نقدی و غیرنقدی حامیان به ایتام تحت حمایت و فرزندان مشمول طرح محسنین هستیم که در سایه‌ کمک‌های آنها، بخش مهمی از مشکلات این کودکان مرتفع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۷۴۵ کودک یتیم و سه‌هزار و ۵۳۵ کودک مشمول طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند و از خدمات این نهاد و کمک‌های حامیان بهره‌مند هستند.

وی  با اشاره به این‌که هم‌اکنون ۱۳ هزار و ۵۴۴ حامی رسیدگی به امور ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را برعهده گرفته‌اند، تصریح کرد: حامیان علاوه بر حمایت‌های نقدی، به‌صورت غیرنقدی نیز با تهیه سبد کالا، بسته‌های فرهنگی و تحصیلی و رسیدگی به سایر نیازمندی‌های خانوار بی‌بضاعت، آنها را مورد حمایت‌ خود قرار می‌دهند.

توحیدی تاکید کرد: طرح «محسنین» با هدف یاری رساندن به فرزندان خانوار تحت حمایت سازمان که دارای سرپرست از کار افتاده و بیمار هستند اجرا می‌شود و استقبال بسیار خوبی از این طرح صورت گرفته که با حمایت‌های حامیان، بخش قابل توجهی از نیازهای ضروری فرزندان تحت حمایت رفع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با کمک‌های حامیان، ایتام تحت حمایت با آسودگی خاطر و بی‌دغدغه می‌توانند در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست پیدا کنند، اعلام کرد: با حمایت‌های همه جانبه حامیان و خیران می‌توانیم گام‌های موثرتری را به‌منظور مرتفع ساختن مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، جهیزیه و مسکن ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت برداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس وی گفت: سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ برای اعلام چگونگی کمک‌رسانی به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین در اختیار خیران و حامیان قرار دارد.