جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کمک 115 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های اردبیل - خبر

 

 

کمک 115 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های اردبیل

استاندار اردبیل گفت: با همت و درایت دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته بیش از 115 میلیارد تومان به شهرداری‌های استان اردبیل کمک شده است.

کمک 115 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های اردبیل

مجید خدابخش در روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار داشت: این کمک دولت تنها با هدف رفع برخی از دغدغه‌ها و مشکلات شهرداری‌ها بوده، در حالی که باید خود شهرداری‌ها تلاش کنند تا با کسب درآمد و منابع مالی بیشتر نسبت به اجرای پروژه‌ها و تأمین منابع کمک کنند.

وی با یادآوری اینکه مردم با انتخاب شوراهای شهرها و روستاها مشارکت جدی در عرصه خدمت‌رسانی را با انتخاب نمایندگان خود در پارلمان محلی انجام می‌دهند، افزود: بر اساس قانون اساسی انتخاب شهرداری‌‌ها بر عهده شوراهای شهر و دهیاری‌ها نیز بر عهده شوراهای روستا است که قطعاً در این مسیر سعی می‌شود تا فعالیت‌ها و برنامه‌های عمرانی مورد تقویت و حمایت قرار گرفته و زمینه فعالیت مثبت و رو به‌ جلو فراهم آید.

رئیس شورای اداری استان یادآور شد: البته در انتخاب شهرداران از سوی شوراها با تأیید استاندار مدرک تحصیلی و سابقه شهرداران ملاک عمل و مدنظر قرار داده و سعی می‌شود بهترین گزینه‌ها برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انتخاب شود.

خدابخش تصریح کرد: اساساً باید شهرداری‌ها از طریق عوارض منابع درآمدی خود را تأمین کنند اما گاه مشاهده می‌شود این درآمد کفاف هزینه‌ها را نمی‌کند که به همین دلیل دولت سعی می‌کند به کمک شهرداری‌ها بشتابد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: در یک سال اخیر دولت تدبیر و امید 115 میلیارد تومان به شهرداری‌های استان کمک کرده تا آنها در انجام پروژه‌های خود موفق‌تر عمل کنند.

استاندار اردبیل کمک دولت را به دهیاری‌ها به ارزش 37 میلیارد و 500 میلیون تومان یادآور شد و گفت: بخشی از این منابع اختصاص یافته صرف عمران و آبادانی شده به طوری که شهرداری‌ها موظف هستند، 40 درصد این منابع را به پروژه‌های اساسی و زیربنایی و همچنین خرید برخی از ماشین‌آلات اختصاص دهند.