جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

کمک ۶ میلیارد تومانی حامیان به ایتام اردبیلی/رشد ۲۴ درصدی کمک‌های حامیان - خبر

 

 

کمک ۶ میلیارد تومانی حامیان به ایتام اردبیلی/رشد ۲۴ درصدی کمک‌های حامیان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: حامیان طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بیش از ۶ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.

کمک ۶ میلیارد تومانی حامیان به ایتام اردبیلی/رشد ۲۴ درصدی کمک‌های حامیان

صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: حامیان طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بیش از شش میلیارد و ۸۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هشت ماهه سال‌جاری به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه هزار و ۶۵۰ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از کمک‌های معنوی، عاطفی، نقدی و غیرنقدی حامیان طرح «اکرام ایتام» بهره‌مند هستند، افزود: بیش از ۹ هزار حامی ایتام همواره در مناسبت‌های مختلف به یاری فرزندان معنوی خود می‌شتابند تا آینده‌ای روشن را برای آن‌ها رقم بزنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه طرح «محسنین» نیز با هدف دستگیری از فرزندان خانوار تحت حمایت که دارای سرپرست از کار افتاده و بیمار هستند اجرا می‌شود، افزود: ۵ هزار حامی، حمایت از ۳ هزار و ۶۰۰ فرزند مشمول طرح «محسنین» را برعهده گرفته‌اند تا آن‌ها نیز در کنار سایر همنوعان خود بتوانند به مقاطع بالاتر علمی راه یابند.

توحیدی با اشاره به اینکه حامیان شش میلیارد و ۸۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هشت ماهه امسال به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت این استان کمک کرده‌اند، بیان کرد: بخش مهمی از نیاز‌های اساسی ایتام با کمک‌های حامیان رفع می‌شود که این امر موجب شکوفایی استعداد‌های نهفته آن‌ها برای دستیابی به مقاطع بالاتر تحصیلی و اشتغال خواهد شد.

او به رشد ۲۴ درصدی کمک‌های حامیان در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: فرزندان غیریتیم که سرپرست خانوار آن‌ها به دلیل بیماری، از کار افتادگی و کهولت‌سن قادر به تأمین مخارج زندگی نیست، نیازمند کمک‌های بیشتری هستند تا بتوانند شاهد آتیه‌ای درخشان باشند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه میانگین دریافتی ماهانه ایتام تحت حمایت در هر ماه به‌صورت نقدی و غیرنقدی بیش از ۲۸۰ هزار تومان است، افزود: فرزندان مشمول طرح «محسنین» نیز در هر ماه به‌طور میانگین حدود ۹۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

توحیدی با اشاره به اینکه درصدد هستیم با بهره‌گیری از ظرفیت حامیان بتوانیم پاسخگوی نیاز‌های ضروری فرزندان خانوار تحت حمایت باشیم، گفت: ایتام و فرزندان مشمول طرح «محسنین» دارای استعداد و توانایی‌های بسیاری هستند که با رفع مشکلات و گرفتاری‌ها می‌توانند به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند.

او با اعلام اینکه حامیان در کنار پرداخت سرانه ماهیانه به حساب فرزندان معنوی خود، خانوار آن‌ها را نیز در تأمین جهیزیه، لوازم ضروری زندگی، تحصیل و درمان یاری می‌کنند، بیان کرد: تلاش داریم با یاری حامیان خیران بتوانیم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوار تحت حمایت را هموارتر کنیم.