سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

کمک ۱۰ میلیون تومانی نیکوکار اردبیلی در قالب قربانی برای دفع بلای بیماری کرونا - خبر

 

 

کمک ۱۰ میلیون تومانی نیکوکار اردبیلی در قالب قربانی برای دفع بلای بیماری کرونا

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: یکی از خیران اردبیلی برای دفع بلای بیماری کرونا، ۱۰ میلیون تومان در قالب قربانی برای تامین گوشت مورد نیاز خانوار تحت حمایت این نهاد را تقبل کرده است.

کمک ۱۰ میلیون تومانی نیکوکار اردبیلی در قالب قربانی برای دفع بلای بیماری کرونا

حسین دشتی عصر امروز با اشاره به اینکه قربانی کردن، یکی از سنت‌های نیکو و حسنه در دین مبین اسلام است، اظهار کرد: یکی از نیکوکاران اردبیلی ۱۰ میلیون تومان در قالب قربانی برای دفع بلای بیماری کرونا و تامین گوشت برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد کمک کرده است.

وی با بیان اینکه توجه به معنویات و غافل نشدن از یاد خداوند متعال موجب عزت انسان می‌شود، افزود: در این شرایط حساس، مشارکت مردم در کارهای خیرخواهانه موجب دفع بلا، گرفتاری و کاهش بلایای طبیعی از جامعه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بر اساس نیت خیرخواهانه نیکوکار اردبیلی، پس از ذبح قربانی، گوشت به‌صورت بسته‌بندی و کاملا بهداشتی بین خانوار تحت حمایت توزیع شد، بیان کرد: از دیگر مزایای قربانی کردن، شکر نعمت‌های الهی و سلامتی است که با اقدامات نیکوکارانه می‌توان شاهد دفع بلا بود.

وی تصریح کرد: افراد مستحق بسیاری در سطح جامعه نیازمند رسیدگی هستند و ضرورت دارد نذورات قربانی به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر اختصاص یابد که این امر خیر دنیا و آخرت را در بر دارد.

دشتی با اشاره به اینکه ۱۱۵ مددکار از طریق تماس تلفنی و آموزش‌های از راه دور به خانوار تحت حمایت توصیه‌های لازم بهداشتی را در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرده‌اند، اعلام داشت: ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که رسیدگی به مشکلات درمانی، دارویی و بهداشتی آنها از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد محسوب می‌شود.

وی تشریح کرد: ۳۰۰ میلیون تومان برای تامین اقلام ضروری بهداشتی و درمانی مددجویان با توجه به شیوع ویروس کرونا تخصیص یافته است که ۷ هزار و ۵۰۰ خانوار با اولویت خانواده‌های دارای بیماری خاص، صعب‌العلاج، زمین‌گیر، سرطانی، زنان باردار و شیرده و سالمندان با سرانه ۴۰ هزار تومان، از این امر بهره‌مند شده‌اند.