سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کمک مومنانه| توزیع ۱۰۰هزار بسته بهداشتی و ۶۹۰ بسته معیشتی در سطح استان - خبر

 

 

کمک مومنانه| توزیع ۱۰۰هزار بسته بهداشتی و ۶۹۰ بسته معیشتی در سطح استان

استاندار اردبیل از توزیع ۱۰۰هزار بسته بهداشتی در هفته گذشته بین خانواده‌ها توسط عوامل قرارگاه شهید سلیمانی در سطح استان خبر داد.

کمک مومنانه| توزیع ۱۰۰هزار بسته بهداشتی و ۶۹۰ بسته معیشتی در سطح استان

اکبر بهنام جو در بیست ویکمین جلسه قرارگاه شهید سلیمانی که ظهر امروز در مقر سپاه حضرت عباس(ع) برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰۰هزار بسته بهداشتی در هفته گذشته بین خانواده‌ها توسط عوامل قرارگاه شهید سلیمانی در سطح استان اردبیل توزیع گردید.

وی افزود: ۶۹۰ بسته حمایتی و معیشتی بین خانواده‌هایی که تست کرونای یکی اعضای آن‌ها مثبت بوده یا از لحاظ وضعیتی اقتصادی مناسبی نداشته‌اند، نیز توزیع شده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۶هزار و ۳۰۷ نفر در طرح غربالگری تست و آزمایش آن‌ها مثبت شده است، ادامه داد: این افراد در خانه‌های خود قرنطینه شده و از سوی عوامل بسیج پایگاه‌های مقاومت و مراکز شبکه بهداشت بصورت تلفنی و حضوری حمایت و کنترل می‌شوند.

اعزام تیم بررسی به استان‌های موفق

وی تصریح کرد: طبق تصمیم قرارگاه شهید سلیمانی اعزام تیم بررسی به استان‌های موفق در دستور کار قرار گرفته که استان‌های کرمانشاه و زنجان در کنترل ویروس کرونا موفق عمل کرده‌اند و در بررسی‌ها مشخص شده که بیش از ۹۰درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی و فواصل اجتماعی را به خوبی عمل می‌کنند و مردم ما هم باید از این استان‌ها الگو برداری کنند.

بهنام جو ادامه داد: استان اردبیل از جهت کمک‌های مومنانه و کنترل حمایتی و طرح شهید سلیمانی بهتر از سایر استان‌ها عمل کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها افزایش یافته، گفت: در شهرستان‌های خلخال، پارس آباد و مشکین شهر وضعیت کمی تغییر کرده و رعایت پروتکل بهداشتی تا حدودی کاهش یافته است که باید در این شهرها مردم بیشتر به فکر سلامتی خود و اطرافیانشان باشند.

تنها راه مقابله با این ویروس، رعایت پروتکل بهداشتی است

استاندار اردبیل تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت پروتکل بهداشتی دانست و از مردم خواست هر چقدر می‌توانند از ماسک سه لایه استفاده کرده و فواصل اجتماعی را رعایت کنند تا در آستانه عید نوروز حلاوت این همکاری‌ها و وحدت برای خانواده‌ها تلخ نشود.

بهنام‌جو همچنین از مسافران نوروزی و اعضای خانواده‌هایی که در سایر استان‌ها مشغول هستند و برای عید نوروز قصد بازگشت به آغوش خانواده خود را دارند خواست قبل از ورود به استان حتما تست و آزمایش کرونا را در اولویت خود قرار دهند تا خدایی ناکرده خانواده‌های خود را به این ویروس مبتلا نکنند.

گفتنی است، در این نشست فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و چند تن از اعضای حاضر در جلسه پیشنهاد و راهکارهای خود را ارائه کردند.