رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران به دانش آموزان نیازمند اردبیلی - خبر

 

 

کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران به دانش آموزان نیازمند اردبیلی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل از کمک بیش از یک میلیارد تومانی نیکوکاران اردبیلی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان خبر داد.

کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران به دانش آموزان نیازمند اردبیلی

صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، با اشاره به اینکه خیران بیش از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان تحت حمایت کمک‌ کرده‌اند، گفت: همچنان شاهد کمک‌های مردمی به جشن عاطفه‌ها هستیم که در نوع خود نسبت به سال‌های گذشته بی‌نظیر بوده است.

وی با بیان اینکه نیکوکاران اردبیلی بیش از یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان به صورت غیرنقدی به جشن عاطفه‌ها کمک کرده‌اند، افزود: با کمک‌های خیران بخش مهمی از نیازهای دفتر، لوازم تحریر و پوشاک دانش آموزان تحت حمایت مرتفع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با وجود کمک‌های چشمگیر مردمی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها، همچنان دانش آموزان تحت حمایت برای راه‌یابی به مدارج عالی تحصیلی نیازمند دستگیری هر چه بیشتر خیران هستند، اعلام کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نوعدوست استان اردبیل با اولویت مناطق محروم بین دانش آموزان تحت حمایت توزیع شده است.

توحیدی با بیان اینکه هزار و ۳۷۵ دانش آموز تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم سکونت دارند، گفت: بر اساس سیستم نیازسنجی و اولویت‌بندی در ارسال کمک‌های مردمی، تلاش داریم نیازهای اساسی دانش آموزان تحت حمایت ساکن در مناطق محروم را رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان تحت حمایت ساکن در مناطق محروم استان اردبیل به دلیل پراکندگی و مسیرهای صعب‌العبور با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند، بیان کرد: از خیران درخواست می‌شود که با کمک‌های خود بخشی از مسائل دانش آموزان ساکن در مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل را حل کنند تا شاهد ترک تحصیل هیچ دانش آموزی به خاطر نبود امکانات نباشیم.

توحیدی با بیان اینکه خیران با مراجعه به مراکز نیکوکاری سراسر استان اردبیل بیش از ۷۵۰ میلیون تومان به جشن عاطفه‌ها کمک کرده‌اند، افزود: ۴۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت دارند که با هم‌افزایی کمک‌های مردمی، نقش بسزایی را در رفع مشکلات اساسی خانوار بی‌بضاعت جامعه ایفا می‌کنند.

وی توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی کمک‌های مردمی در اسرع وقت به دست دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل رسیده است، گفت: موظف هستیم تمامی کمک‌های مردمی را بر اساس نیت خیر نیکوکاران، در سریع‌ترین زمان ممکن به دست فقرا و اقشار آسیب‌پذیر برسانیم.