سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

کمک به تحقق شعار سال و تداوم مبارزه با فساد از تأکیدات رئیس کل دادگستری استان+عکس - خبر

 

 

کمک به تحقق شعار سال و تداوم مبارزه با فساد از تأکیدات رئیس کل دادگستری استان+عکس

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به کمک به تحقق شعار سال و مبارزه با فساد در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عتباتی رئیس کل دادگستری استان در جلسه شورای معاونین دادگستری استان با روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده بود گفت: به لحاظ شیوع بیماری کرونا و نیز رعایت پروتکل بهداشتی این جلسه بر خلاف رویه سابق که به صورت حضوری برگزار می شد، از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت غیرحضوری برگزار گردید.
 
وی با اشاره به اینکه این جلسه اولین جلسه با مدیران دستگاه قضایی استان در سال 99 است افزود: تلاش می شود امورات دستگاه قضایی به صورت برنامه محور و بر اساس اهداف تبیین شده قبلی پیش برده شود.
 
رئیس کل دادگستری استان با تشریح اهداف و اولویت های دستگاه قضایی استان اظهار داشت: یکی از اصلی ترین برنامه های دستگاه قضایی استان ارتقاء وضعیت و کیفیت رسیدگی‌ها، اتقان آرا، کاهش اطاله رسیدگی و تحقیقات، به نتیجه رساندن پرونده‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن همراه با دقت در بررسی ها است.
 
 وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های دستگاه قضایی استان که به عنوان یک طرح ملی در دستور کار قرار داشت رسیدگی به پرونده های معوق بود که خوشبختانه استان اردبیل در سایه  تلاش شبانه روزی و کار جهادی همکاران توانسته است رتبه اول اول کشوری را در این خصوص کسب کند.
 
رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید گفت: دستگاه قضایی همانند سال های قبل در کنار مدیران و مسئولان دستگاه های متولی امر اقتصاد و نیز بخش خصوصی، سرمایه گذاران و تولید کنندگان خواهد بود و از ظرفیت دستگاه قضایی برای پیشبرد و تحقق شعار سال استفاده خواهد کرد.
 
وی تلاش در جهت ارتقای امنیت مردم در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و روانی را از دیگر برنامه‌های دستگاه قضایی استان برشمرد و گفت: مبارزه بی امان و مستمر با جرائم به ویژه جرایم خشن و جرایمی که نظم و امنیت و آسایش مردم را بر هم می‌زند همچون نزاع دسته جمعی،مشروبات الکلی، مواد مخدر و نیز مبارزه با فساد را از اولویت های دستگاه قضایی استان ذکر کرد و  هشدار داد؛ دستگاه قضایی با مجرمان و متخلفان در این حوزه طبق قانون به شدت برخورد می کند.