رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

کمترین آسیب‌های مواد مخدر در پارک‌ها و فضاهای عمومی اتفاق می‌افتد - صفحه اصلی

 

 

کمترین آسیب‌های مواد مخدر در پارک‌ها و فضاهای عمومی اتفاق می‌افتد

کمترین آسیب‌های مواد مخدر در پارک‌ها و فضاهای عمومی اتفاق می‌افتد


عضو شورای شهر اردبیل گفت: کمترین محل تهدید و آسیب‌های اجتماعی در حوزه گرایش به مواد مخدر مربوط به پارک‌ها و محل‌های عمومی است در حالی که بالاترین محل مصرف مواد مخدر منازل شخصی و سپس منزل دوستان است.

کمترین آسیب‌های مواد مخدر در پارک‌ها و فضاهای عمومی اتفاق می‌افتد

ناصر ناطق درآبادی عصر امروز در نشست اعضای شورای شهر اردبیل با دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل اظهار کرد: شهرداری به تنهایی توان مبارزه و مقابله با مسئله اعتیاد و آلودگی‌های ناشی از آن را ندارد بلکه یک کار دسته جمعی و گروهی نیاز است تا این آسیب‌ها برطرف شده و امکان بالا بردن توانمندی‌ها در مقابله با این آسیب اجتماعی به وجود آید.

وی با اشاره به سلامتی 97 درصدی مردم استان در گرایش پیدا نکردن به مصرف مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن تصریح کرد: باید در امر پیشگیری و سالم نگه داشتن انسان‌های در معرض آسیب تلاش بیشتری را انجام دهیم و با ارائه الگوهای مناسب سعی کنیم تا برخی از آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این زمینه از بین برود.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: ‌بیشترین مکان‌های ابتلا به مواد مخدر و گرایش به مصرف آن بیش از 38 درصد منزل شخصی، 22 درصد منزل دوستان و همچنین اماکن مخروبه، منزل دانشجویی، کارگاه‌ها، مدرسه، سربازخانه و در کمترین درصد مربوط به پارک‌ها و محل عمومی است که به نظر می‌رسد با همراهی شهرداری و شورای شهر باید دیگر مجموعه‌ها نیز ورود پیدا کنند تا با سیاست‌گذاری‌های درست مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.

ناطق درآبادی نیاز به انسجام در کل ساختار مدیریت شهری را در مبارزه با این پدیده شوم یادآور شد و افزود: ما در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و در بحث پیشگیری از اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کردیم و سعی و تلاشمان بر این است تا در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی بتوانیم زمینه سالم‌سازی فضای جامعه را از گرایش به برخی آسیب‌ها و دغدغه‌ها نگه داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ساختار مدیریت شهری و شناسایی برخی از توانمندی‌ها در کمک به برنامه‌ریزی‌ها و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی طلب می‌کند که ما بیش از گذشته در این زمینه با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح حرکت کنیم و اجازه ندهیم تا عده‌ای بخواهند در این باب تنشی ایجاد کنند.

ناطق درآبادی اضافه کرد: معتاد مجرم نیست بلکه بیماری است که در جهت درمان باید گام‌های عملی و جدی در این حوزه برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: ما در بانک صادرات نیز آمادگی داریم در صورت بهبود معتادان در ایجاد فرصت‌های اشتغال تسهیلاتی را به آنها پرداخت کنیم و امکان تقویت و گسترش توانمندی‌های بیشتر در این حوزه فراهم آید.