جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کمبود معلم در مدارس نداریم - خبر

 

 

کمبود معلم در مدارس نداریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هیچ کمبودی را در تأمین معلم برای حضور در سر کلاس‌های درس در استان اردبیل نداریم و فرآیند ورود و خروج نیروها در این مجموعه به دقت کنترل می‌شود.

کمبود معلم در مدارس نداریم

احمد ناصری اظهار کرد: ما امروز تنها از مجرای پرورش نیروی در دانشگاه فرهنگیان کمبود نیروی انسانی خودمان را جبران می‌کنیم و نیازی به جذب نیروی به شکل حق‌التدریس و یا پاره‌ وقت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: ما برای به تعادل رساندن نیروی انسانی در مناطق و نواحی مختلف انتقال‌ها و جابه‌جایی‌ها را منطقی‌تر و به معنای واقعی روشن و شفاف انجام می‌دهیم به طوریکه ما در حال حاضر مشکلی در جذب نیروها و استفاده از توان نیروهای تخصصی در سطح استان اعم از 19 ناحیه و منطقه آموزشی نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: امسال بیش از 700 نفر در آموزش و پرورش استان بازنشسته می‌شوند که برای جایگزین کردن نیرو به جای آنها از طریق دانشگاه فرهنگیان 350 نفر فارغ‌التحصیل جذب شده و در کنار آن از ظرفیت سرباز معلم و استخدام‌های جدیدی که وزیر آموزش و پرورش وعده آن را دادند، استخدام می‌کنیم.

ناصری دانشگاه فرهنگیان را مناسب‌ترین مکان برای پرورش نیروها و استخدام در محل سکونت و اخذ تعهد برای حضور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بیان کرد و افزود: در دانشگاه فرهنگیان بیش از 555 دانشجو شامل دو مرکز پردیس علامه طباطبایی و بنت‌الهدای خواهران به همراه ضمیمه دانشگاه فرهنگیان در نیر تحصیل می‌کنند که ما در سال تحصیلی پیش رو از اولین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به تعداد 250 نفر بهره می‌بریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: این فارغ‌التحصیلان در رشته‌های علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی و پیش‌ دبستانی وارد مدارس شده و از ظرفیت آنها استفاده می‌کنیم.

ناصری در مورد استخدام جدید آموزش و پرورش به تعداد 20 هزار نفر در کشور اضافه کرد: دولت اجازه داده به ازای یک سوم نیروی خروجی از آموزش و پرورش جذب نیرو انجام شود که با توجه به خروج 60 هزار نفر از آموزش و پرورش به دلیل بازنشستگی در کشور امسال 20 هزار نفر سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل سهم استان را از این استخدام بر مبنای جمعیت دانش‌آموزی 1.5 درصد اعلام کرد و ادامه داد: ما در استان شاهد استخدام یک‌هزار و 500 نفر برای حضور در کسوت معلمی در آموزش و پرورش استان اردبیل هستیم.