سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

کمبود فضای آموزشی در اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد - خبر

 

 

کمبود فضای آموزشی در اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد

مدیرکل دفتر امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در فضای آموزشی شهرستان‌ مشگین‌شهر، پارس‌آباد و اردبیل کمبودهایی مشاهده می‌شود و نیازمند افزایش مشارکت‌ها و توجه به نیازمندی‌ موجود هستیم.

کمبود فضای آموزشی در اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد

موسی کنعان‌پور اظهار کرد: در فضای آموزشی شهرستان‌ مشگین‌شهر، پارس‌آباد و اردبیل کمبودهایی مشاهده می‌شود و مشارکت هر چه بیشتر نهادهای مرتبط را برای افزایش زیرساخت‌های موجود نیازمندیم.
وی به نقش مهم خیران در مدرسه‌سازی و کمک به ارتقای زیرساخت‌های تحصیلی اشاره کرد و افزود: تقاضاهای ارائه شده توسط خیران به منظور واگذاری زمین با کاربری‌های آموزشی و ساخت مدارس احصاء شده و برای بررسی و انجام اقدامات مورد نیاز به مشاوران طرح‌های تفصیلی ارائه گردیده است.
مدیرکل دفتر امور عمرانی استاندار اردبیل یادآور شد: به منظور پیشبرد کارها و دستیابی هر چه مناسب به نیازهای تحصیلی و آموزشی، زمین‌هایی که به منظور کاربری‌های آموزشی در شهرک‌های مختلف درنظر گرفته شدند؛  از لحاظ قابلیت تحقق کاربری بررسی خواهند شد.
کنعان‌پور یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع، کمیته ویژه کارشناسی با هدف بررسی زمین‌های مناسب برابر با طرح‌های تفصیلی به منظور تسهیل در تبدیل این اراضی به کاربری‌های آموزشی تشکیل شده و با قدرت و انسجام لازم وظایف محوله خود را پیش خواهد برد.
به گزارش خبرگزاری فارس، کنعان‌پور بیان کرد: کمبود فضاهای آموزشی در مناطق مورد نیاز به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اجرای مسؤولان اجرایی و آموزشی استان بوده و با افزایش مشارکت و تعامل با دستگاه‌های مرتبط می‌توان خلاء‌های موجود را برطرف کرد.