جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

کلینیک آندومتریوز در مرکز درمان ناباروری اردبیل راه‌اندازی شد - خبر

 

 

کلینیک آندومتریوز در مرکز درمان ناباروری اردبیل راه‌اندازی شد

مدیر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل از راه‌اندازی کلینیک آندومتریوز در این مرکز خبر داد.

کلینیک آندومتریوز در مرکز درمان ناباروری اردبیل راه‌اندازی شد

فینا محمودی ارشادی اظهارکرد: این کلینیک از خلاهای حوزه درمان ناباروری در استان اردبیل بود که جهاد دانشگاهی با کادر درمانی دوره دیده در پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی نسبت به راه‌اندازی آن اقدام کرد.

وی با بیان اینکه کلینیک مذکور علاوه بر احصای نیازهای حوزه سلامت باروری استان به هدایت درست بیمار و جلوگیری از گمراهی و بروز مشکلات در مسیر درمان کمک می‌کند، افزود: این مرکز در بخش اتاق عمل و کلینیک‌های تخصصی مردان و زنان، آندومتریوز، آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، کمک باروری و مشاوره ژنتیک، مامایی، تغذیه و روانشناسی، آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان است.
 

مدیر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه میزان موفقیت درمان در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل مطابق با میانگین کشوری و جهانی است، گفت: روش‌های درمان ناباروری از جمله IUI ،IVF  و میکرواینجکشن، فریز و نگهداری جنین، اسپرم، تخمک و همچنین تعیین جنسیت در این مرکز انجام می‌شود.

او مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل را یکی از مجهزترین مراکز درمانی شمالغرب کشور دانست و گفت: این مرکز با بهره‌مندی از دانش فنی پژوهشگاه رویان که یکی از نهادهای معتبر درمان ناباروری است، توانسته در این زمینه موفقیت‌های خوبی کسب کند.