جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

کلنگ احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی در اردبیل به زمین زده شد - خبر

 

 

کلنگ احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی در اردبیل به زمین زده شد

کلنگ احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی، حمل و نقل سنگین و فوق سنگین با سرمایه گذاری 30 میلیارد تومانی در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل به زمین زده شد.

کلنگ احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی در اردبیل به زمین زده شد

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، استاندار اردبیل، در آئین کلنگ زنی احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین و فوق سنگین در محل شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل گفت: استان اردبیل رو به صنعتی شدن می رود و اهتمام جدی در مسئولان استان برای حمایت از واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری وحود دارد.
 
مجید خدابخش با اشاره بهنامگذاری سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغالاز سوی مقام معظم رهبریگفت: کلیه مراحل اداری صدور مجوزهای لازم برای احداث این کارخانه در کمترین زمان ممکن انجام گرفته است.
 
وی با بیان اینکه واحد تولیدی و صنعتی زمانی موفق خواهد بود که وارد مرحله صادرات قرار گیرد و با افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود قدرت رقابت داشته باشد، اظهار داشت: کارخانه تولید ادوات محبی، محصولات تولیدی خود را که با استفاده از دستگاه های داخلی انجام می دهند به کشورهای خاورمیانه، آسیایی و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می کنند.
 
استاندار اردبیل گفت: این پروژه در مساحتی بالغ بر 2 هکتار واشتغالزایی برای 400 نفر در مرحله نخست و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 30 میلیارد تومان اعتبار برای تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین و فوق سنگین از جمله تریلر‌های کمرشکن و فوق کمرشکن طراحی شده است که به طور حتم در بخش کشاورزی و حمل ونقل استان و کشور بسیارمفید خواهد بود.
 
خدابخش افزود: با اجرای فازهای بعدی افزایش اشتغال این کارخانه به 1500نفر نیز امکان پذیر است که امیدواریم با حمایت های انجام گرفته و پرداخت تسهیلات لازم کارخانه تولید ادوات کشاورزی و حمل ونقل محبی به بزرگترین کارخانه تولیدی و اشتغال زائی استان تبدیل شود.
 
گفتنی است با آغاز تولیدات این کارخانه علاوه بر کاهش هزینه تمام شده تولید ادوات کشاورزی و حمل ونقل سنگین و فوق سنگین و جلوگیری از خروج ارز از کشور ، با صادرات محصولات تولیدی این کارخانه، ارز قابل توجهی وارد اقتصاد کشور می شود.