جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کلنگ احداث پست کنترل مرزی بیله‌سوار زده شد - خبر

 

 

کلنگ احداث پست کنترل مرزی بیله‌سوار زده شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: با توجه به شبانه‌روزی شدن گمرک بیله‌سوار و به منظور تقویت گروهان مرزی این شهرستان ساختمان پست کنترل گروهان مرزی در بیله‌سوار احداث می‌شود.

کلنگ احداث پست کنترل مرزی بیله‌سوار زده شد

علی نواداد اظهار کرد: با توجه به شبانه‌روزی شدن  گمرک بیله‌سوار و با هدف تقویت گروهان مرزی این شهرستان ساختمان پست کنترل گروهان مرزی در بیله‌سوار احداث می‌شود.

وی افزود: با دستور استاندار اردبیل و همکاری مرزبانی استان، یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی این مکان از محل اعتبارات استانی هزینه می‌شود و برای تکمیل طرح نیز 3میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به این که امنیت مرزی مبتنی بر امنیت مردم‌محور است، تصریح کرد: به یقین اگر بخواهیم مرزهای کشور از امنیت قابل قبولی برخوردار باشد، باید به وضعیت مرزنشینان توجه ویژه‌ای داشت تا با میل و رغبت در نقاط مرزی مستقر شوند و از مرزها صیانت کنند.

نواداد ضمن تبریک این هفته به همه نیرو‌های مرزنشین و انتظامی بیان کرد: امنیت کنونی در مرز‌ها نشان از همکاری مرزنشنیان و همدلی مرزبانان با مردم دارد.

وی عنوان کرد: استفاده از قابلیت‌های مرزی از جمله فرصت‌هایی است که باعث ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و جلب گردشگران در شهرستان بیله‌سوار مغان می‌شود و باید زمینه‌ استفاده از این فرصت‌ها در کنار بهبود زیر ساخت‌ها فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در بازدید از محوطه فاز دوم پایانه مرزی بیله‌سوار نیز گفت: این طرح در 12.5 هکتار رو به پایان است که برای تکمیل این طرح 18 میلیارد تومان هزینه شده و طی یک‌ماه آینده با حضور مقامات کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان در پایانه مرزی بیله‌سوار افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.