سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کلنگ احداث دانشگاه علوم پزشکی مشگین‌شهر به زمین زده شد - خبر

 

 

کلنگ احداث دانشگاه علوم پزشکی مشگین‌شهر به زمین زده شد

کلنگ احداث دانشگاه علوم پزشکی مشگین‌شهر در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان به زمین زده شد.

کلنگ احداث دانشگاه علوم پزشکی مشگین‌شهر به زمین زده شد
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در آیین کلنگ زنی این دانشگاه گفت: در دیداری که اخیرا با دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تهران داشته وزیر قول داده است در صورت تهیه مکان مناسب این دانشگاه در مشگین‌شهر دایر شود. 
 
محمود عباس‌زاده افزود: موسسه آموزش عالی سلامت مشگین‌شهر در ساختمان استیجاری فعال بوده و به هیچ وجه جوابگوی نیاز جوانان منطقه نیست.
 
وی اضافه کرد: امسال بیشترین تعداد قبول‌شدگان رشته پزشکی آزمون‌های سراسری استان اردبیل از مشگین‌شهر است و وجود این دانشگاه خواسته عموم شهروندان می‌باشد.  
 
وی همچنین گفت: وجود پزشکان صاحب‌نام و پرآوازه مشگین‌شهری در سایر مناطق کشور و حتی خارج از مرزهای ایران می‌تواند قابلیت ارزشمندی برای راه‌اندازی این دانشگاه باشد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این مراسم گفت: این دانشگاه در یک هزار و ۷۰۰ مترمربع احداث می‌شود و در صورت تکمیل و جذب دانشجو بخش مهمی از نیازهای منطقه را برطرف خواهد کرد.
 
دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: هم‌اکنون موسسه آموزش عالی سلامت مشگین‌شهر در رشته‌های تکنسین اورژانس و پرستاری دانشجو تربیت می‌کند و بدلیل نبود فضای مناسب امکان توسعه آن وجود نداشته است.