سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلنگ‌زنی پل قدس اردبیل در دهه فجر - خبر

 

 

کلنگ‌زنی پل قدس اردبیل در دهه فجر

معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسمی با شکوه آغاز عملیات پل روگذر قدس را برگزار کرده و زمینه اجرایی این پروژه مهم و اساسی در شهر اردبیل فراهم آید.

کلنگ‌زنی پل قدس اردبیل در دهه فجر

سید رجب شمس عصر امروز در نشست مسئولان شهرداری اردبیل اظهار کرد: این پروژه که با تلاش‌ها و پشتیبانی‌های شهرداری اردبیل و با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری آتیه شهر متعلق به بانک شهر اجرایی و عملیاتی می‌شود، با طراحی مناسب و در مهلت تعیین شده به انجام می‌رسد.

وی تصریح کرد: به منظور تحقق عمران و آبادانی شهر، حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری اردبیل در راستای رفع نیازمندی‌های فعلی و آتی شهر اردبیل نسبت به بررسی و تعیین خط و مشی برنامه‌های کلی اقدام کرده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل گفت: در همین راستا طرح‌های فنی و اجرایی را با انجام مراحل مطالعاتی زیربنایی در زمینه هدایت آب‌های سطحی، احداث تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، احداث و بهسازی معابر فرعی و اصلی، احداث ساختمان‌های زیربنایی شهر شامل پارکینگ‌های طبقاتی، سالن‌های چندمنظوره ورزشی، ساختمان‌های آتش‌نشانی، شهرک‌های تفریحی، ساختمان‌های فرهنگی و پارک‌ها مدنظر قرار داده‌ایم.

شمس افزود: همچنین نیازهای فضای سبز شهری و... به واحدهای مرتبط ارائه و سپس با ایجاد هماهنگی نسبت به مراحل طراحی و برآورد هزینه‌ها اقدام می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در مراحل بعدی پس از طی مراحل شناسایی پیمانکار صاحب صلاحیت برای کارهای عمرانی، نظارت اولیه بر حسن انجام، آنها را به مدیریت مناطق شهرداری واگذار کرده است.

شمس اضافه کرد: در نهایت با نظارت کلی بر عملکرد عمرانی اعم از کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت با کنترل و تدوین برنامه‌های زمانبندی، مطابقت دادن آنها با نقشه‌ها و مشخصات فنی و تأیید نهایی کارکردهای مرتبط وظایف محوله را به سرانجام می‌رسانیم.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌های عمرانی مصوب سال 94 که بیشتر با اولویت بهسازی معابر سطح شهر بود، با هزینه‌کرد یک‌هزار و 160 میلیارد ریال فعالیت‌ها و اقدامات خوبی در حوزه عمرانی و فنی انجام شده که در بخش‌های مختلف قابل توجه است.

شمس به اهم اقدامات اجرایی بهسازی شهرداری اردبیل اشاره کرد و گفت: اجرای جدول در معابر اصلی و فرعی و پارک‌ها به طول 150 هزار متر، احداث کانال سنگی به طول 45 هزار متر و بهسازی رودخانه بالیقلو به طول یک‌هزار متر انجام شده است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در کنار آن اجرای زیرسازی معابر اصلی و فرعی به میزان 490 هزار مترمکعب، آسفالت‌ریزی به میزان 850 هزار مترمربع و پازل‌چینی پارک‌ها و پیاده‌روها به طول 50 هزار مترمربع با همکاری و تلاش مجموعه عمرانی و فنی به انجام رسیده است.

شمس تصریح کرد: در راستای تکریم معلولان، ‌جانبازان و نابینایان مناسب‌سازی محیط شهری با هدف تسهیل در عبور و مرور آنها انجام شده که شامل پازل‌چینی مسیر نابینایان به میزان 15 هزار و 200 متر مربع، پل فلزی معلولان ویلچری به میزان 140 عدد، احداث رمپ به متراژ 2 هزار و 860 مترمربع و نصب 30 عدد پارک خودروی ویژه معلولان و جانبازان در سطح شهر انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس،معاون فنی و عمرانی شهردار اردبیل گفت: نصب تابلو و اختصاص یک باب پارکینگ در محوطه ساختمان مرکزی و مناطق چهارگانه مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی ساختمان مرکزی، اصلاح ورودی پارک‌های قدیمی و ایجاد رمپ در برخی از پارک‌ها به همراه مد نظر قرار دادن رمپ در طراحی پارک‌ها و معابر سطح شهر و سرویس‌های بهداشتی جدیدالاحداث از دیگر اقداماتی بوده که در این حوزه انجام داده‌ایم.